Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Golf 4 ben típusaznos motorcse...

Barnak kérdése:

Golf 4 ben típusaznos motorcsere papírozása mennyire macerás és mi a menete? Mindkét alany 1.6 16v

Figyelt kérdés

Van pár kasztni lehetőségem (AUS, AZD,ATN) , amikbe otthon egy BCB motorblokkot szeretnék váltóval együtt átemelni (adásvételi van a blokkhoz, ecu, kábelköteg, minden ami magához a szereléshez kell), mindegyik motor 1598 köbcis és 77kW-os szóval sem lökettérfogat, sem teljesítményváltozás nem történne, és minden futómű alkatrész teljesen azonos, sőt még a tartóbakok is megegyeznek elviekben, tehát mechanikusan lényegében a motoron kívül semmi nem változna. Na most mire lenne nekem ennél szükségem ahhoz, hogy a forgalmiban át tudjam irattatni a motorkódot? Ha jól tudom elviekben az NKH-nál kéne kérnem átépítési engedélyt, amihez ahogy látom kellene készítenem átépítési tervet, de ezek nem tudom pontosan mit is takarnak, hogy néz ki egy ilyen terv és azt sem, hogy ezt szerelői végzettség nélkül kivitelezhetem e és majd utólag nézik át, hogy biztonságos e, vagy csak átnézetem egy szerelővel vagy szakszervízzel akik adnak egy igazolást. Illetve lenne e szükségem valamilyen hivatalos igazolásra arról, hogy a két típussal szerelt autókon minden elem megegyezik magukat a blokkokat kivéve... elvégre sanyi bá is bemehet a kocsmából és azt mond amit akar.

Szóval ha valaki pontosabban tudja, vagy csinált már ilyet, esetleg pont ilyen motorcserét, hogy magán a motoron kívül semmit nem kellett változtatni az autón annak a segítségét megköszönném!

Köszi ha elolvastad :))



2022. jún. 29. 16:31
 1/2 A kérdező kommentje:
Igazából a komplett autó megvan, de balesett miatt totálkár, de a motor és váltó baromi jó állapotban van.
2022. jún. 29. 17:14
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak hivatalos szerviz végezhet el legálisan beépítést, ők adnak róla papírt. Utána befáradsz a blokk adásvételijével, a beépítési igazolással, régi forgalmival és személyazonosító okmányokkal, mondod mit szeretnél, kifizeted (nem tudom mennyi), kapod az új forgalmit.
2022. jún. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!