Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy motorcserés autó többet...

Egy motorcserés autó többet vagy kevesebbet ér, mint egy olyan, amin még semmit nem cseréltek?

Figyelt kérdés

Motorhibás az autóm, így vagy megjavíttatom és eladom vagy felteszem eladni hibásan és áron alul elpasszolom, hátha valaki lát benne lehetőséget. (hamarosan jön az új megrendelt, szóval mindenhogy eladtam volna)

Piaci áron kb 6 milliós autóról van szó. A javítási költség 2.4 millió. Ez teljesen új motort jelentene minden szükséges kiegészítőjével, márkaszerviz által szerelve.

Egy ilyen motorcserés autó többet ér, mint egy nem motorcserés, vagy kevesebbet, mert hozzá kellett nyúlni?



2022. ápr. 7. 21:30
A kérdező szavazást indított:
Többet ér a motorcsere után az új alkatrészek miatt
Kevesebbet ér, mert ez így már egy hibás darab
11 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez inkább a szervizen múlik. Ha sikerül gyári állapotra visszaállítani akkor nem ér kevesebbet, viszont ha valami kókány nyúl bele akkor igen.
2022. ápr. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megbízható márkaszerviz adta a fenti (szerintem magas) árajánlatot.
2022. ápr. 7. 21:35
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Többet ér mert fel lett újítva és olyan a motorja mint az új. Ekkora értékű autónál szerintem megéri megcsináltatni és a felső végére árazni. Motorhibásan értékéhez képest fillérekért akarják majd megvenni szerintem. Persze legyen számla és igazolva legyen hogy frissen lett megcsináltatva, mert különben csak levegőbe beszélés. Ki hinné el?
2022. ápr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki menekült, amikor meghallotta, hogy motorcserés az autó. Azért nagy nehezen eladtuk.
2022. ápr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb aron alul adnam el es kesz, nem fektetnek bele meg 2.5 millat
2022. ápr. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A kérdés, hogy ha mondjuk 6 milliót ér az autó, és 2.5 a javítás, akkor ha nem javíttatom meg, kapok érte 3.5 milliót? A hibás autóért?
2022. ápr. 8. 00:00
 7/11 anonim ***** válasza:

2,4 millió egy vadonat új gyári motorért márkaszervizzel garanciával beszerelve, szerintem kifejezetten olcsó.

Kb 10 éve kértem árajánlatot egy G Astra váltóra, ami vadonat új, nem felújított. Akkor dobtam egy hátast. Csak a csupasz váltó lett volna 1,2 millió forint!!! Az egész autó nem ért akkor annyit.

Most egy K Astrám van. Ehhez egy vezérműlánc csere márkaszervizben 500-600e Ft. Nem tudom a kérdésben milyen autó szerepel, de nem tartom drágának a javtítást.

Én simán megvenném motorcserével 0 km-es garanciális motorral. Nem idegenkednék tőle. Sőt vettem is már motorcserés autót. Pont hasonló szituáció: motorhibás autót meghirdették olcsón. Valaki látott benne fantáziát, megvette. Kicseréltette benne a motort és már árulta is azonnal. Én tőle vettem meg. Nem új, hanem bontott motor került vele 130e km-rel. De mivel egyébként patika állapotú volt az autó, olyan gyári felszereltséggel, amiből akkor igazoltan 5 db volt az országban, valamint olyan árat kért érte, amiért az átlag fapados nem motorcserések mentek (tehát nem volt drága), simán megvettem.

Nagyon szerettem azt az autót, nem bántam meg, nem volt rossz vétel. Műszakilag soha semmi gondom nem volt vele.

2022. ápr. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 krwkco ***** válasza:

"Nem új, hanem bontott motor került vele 130e km-rel."

Lehet, hogy a kérdezőnek is inkább ezt az utat kellene követnie, nem a méregdrága új motor szakszervizes beszerelését.

Egyébként a hengerrepedés abból derült ki, hogy már valahol kivették és megbontották a motort?

Mert akkor hiába írunk itt bármit is, a kérdés el lett döntve.

2022. ápr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a baj a motorcserével egy ilyen fiatalabb autónál hogy sejteti, hogy valami nem volt kóser a motorral, esetleg hajtva volt, és akkor más is hamarosan megfekszik, ha máris cserélni kellett.


Szóval jelen esetben szvsz kevesebbet ér... Én nem ölném bele azt a pénzt, úgyse fog visszajönni. Ha valaki lát bele fantáziát, megcsináltatja magának.


Meg ugye, mindenki meg fogja kérdezni, ha már megcsináltatta, miért adja el? Na?


Sok autó - régebbi olcsó - van hirdetve azzal a felkiáltással, hogy "frissen szervizelt" na ezektől kell menekülni... higgyem el, hogy beleölt többszázezret és most eladja annyiért, amennyit beleölt? Ugggyanmár.

2022. ápr. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja igen, nem fejeztem be a gondolatmenetet, na ha cserélve lett az előző motor, kapott egy másikat, vélhetően az is tönkre fog menni, mert miért ne?


Szóval ne, ne cseréltesd ki.

2022. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!