Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jelezhet az olaj nyomás...

Miért jelezhet az olaj nyomás jelző a 4 -es golfomban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy 1-2 hónapja vettem egy 1999 es 4 es golfot 1.4 benzin motorral.Miután megvettem 3 napig minden hiba nélkül mentem vele, majd vezérlés és olaj csere után A Budapestről hazavezető úton keszthelyre felmerült egy olyan problémám hogy kigyulladt az olaj nyomás hiba jelző. megálltam hagytam állni egy fél órát elindultam, semmi. aztán mentem megint egy 45-50 percet egyszer csak megint sípol hármat aztán villog. azóta elég sokszor eljátszotta ezt ezért egyszer gondoltam megnézem mi van ha nem állok meg, menet közben elaludt. néha néha kigyullad és már ötletem sincs mi lehet a probléma. van hogy megyek 1 órát és semmi van hogy 15 perc után már jelez, van hogy napokig semmi. Egyenlőre nincs pénzem elvinni megnézetni, ezért szeretnék legalább egy kicsit irányba állni hogy mi lehet a hibás. Olaj pumpa? az 5w -40 es olaj ami benne van? teljesen új a szürő és az olaj is. Esetleg ez valami tipus hiba? csak a kábelezés rossz? valami érzékelő? Előre is köszönöm a válaszokat. Ha csak annyit tudsz hozzátenni hogy mit vársz egy 100 éves szartól inkább meg se szólalj.

2022. jún. 29. 18:44
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
Nincs jol ratekerve a kupak
2022. jún. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amiket felsoroltál attól mind lehet a jelenség
2022. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 krwkco ***** válasza:

"Miután megvettem 3 napig minden hiba nélkül mentem vele, majd vezérlés és olaj csere után..."

Ez így nagyon gyanús, hogy az ajánlott olajjal nincs meg az olajnyomás, ezért sűrűbb olajat vagy adalékot töltöttek bele. Felkészítették az eladásra.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__67..

Lehet az elöregedett olajgomba is (nekem volt ilyen), de akkor miért olajcsere után jött elő? Mindenesetre jó lenne olajnyomást méretni.

Vagy ha egy kicsit is értesz hozzá, akkor érdemes venni egy olajgombát és kicserélni. Az nem kerül sokkal többe, mintha a szerelő olajnyomást mérne.

De legjobb lenne visszacsinálni a vételt, bár tudom, hogy ez szinte lehetetlen.

2022. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!