Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miben különbözik a benzin...

Miben különbözik a benzin autók kuplung használata a dízelétől? (Dízelen tanultam és vizsgáztam)

Figyelt kérdés
Dízel autón úgy tanultam az elindulást, hogy a kuplungot fogáspontig felengedtem, és amikor elindult az autó, akkor adtam egy kis gázt, majd tovább engedtem a kuplungot.

2022. júl. 3. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
benzin ugyanez csak indulásnál is adsz gázt.
2022. júl. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Semmiben, benyomod nem hajt, felengeded, hajt. Mindegy milyen üzemanyag, a normális közlekedéshez kell gázt adni induláskor
2022. júl. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmiben, tök ugyanúgy működik.

Mindkettővel kis gázt kell adni egy normális tempójú elinduláshoz.

Az alapjáraton nyektetés csak az oktatók mániája, ha már levizsgáztál, akkor elfelejtheted.

2022. júl. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Benzinesnél gáz nélkül tehát csak kuplungfelengedéssel nem tudsz elindulni, vagy legfeljebb csak csigalassúsággal. Gázolajos kocsiknál működik csak az oktatók által szorgalmazott (ugyan egyszerűbb de hibás) módszer mivel nagy az indítónyomaték. Úgyhogy benzinesnél (főleg kisebbeknél) kell a gáz indulás előtt is hogy a lendkerék pörögjön, forgási energiát tároljon, majd a kuplung felengedésével ennek az energiának egy részét átadja a hajtásláncnak.
2022. júl. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, a diesel úgymond "elindul magától", a benzines nem.
2022. júl. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor már a gázpedált akkor is nyomnom kell, miközben engedem fel a kuplungot?
2022. júl. 4. 12:19
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Benzinesen igen.


Összességében elmondható, hogy a dízelnek nem kell akkora gázadás az elindulásnál, mint a benzinnek.


Benzinnel könnyebben le is tudsz fulladni.

2022. júl. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!