Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumi nyáron?

Téli gumi nyáron?

Figyelt kérdés

Bár hivatalosan nincsen arra vonatkozó jogszabály, hogy kötelezve lenne az évszaknak megfelelő gumihasználat, de…

Ha xy okoz egy balesetet nyáron téli gumival, meghurcolhatják érte?



2022. júl. 5. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
A biztosító beleköthet,, de külön büntetés nem jár érte, hiszen nem kötelező az évszaknak megfelelő gumi.
2022. júl. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Nem. Nem csak itt, nagyjából a világon sehol.Mivel a nyári abroncs télen sokkal veszélyesebb helyzeteket szülhet, mint a téli abroncs nyáron, ezért erre szinte sehol a világon nincs szabályozás, még azokban az országokban sem, ahol a téli abroncs meglétére komoly figyelmet fordítanak az adott időszakban. Nyugodtan járhatod nyáron is a világot az autódon lévő téli abronccsal, mert emiatt nem fogsz szinte sehol büntetést kapni. Mondjuk érdemes mert téli gumi is sok veszélyt hordozhat magába nyáron. Egyrészt azért, mert ezeket az abroncsokat nem a nyári kánikulára fejlesztették ki. Más a mintázata és az összetétele is, épp ezért nem fog úgy tapadni, mint egy jó nyári gumi. Emiatt a kanyarodás és a fékezési is több időbe telik, ami igazán balesetveszélyes lehet. A másik szempont, ami miatt érdemes megcsinálni mindig a szezonális cserét, az gazdaságosság. Bár sokan vélik úgy, hogy a két csere költségét így meg tudják spórolni, de azzal nem számolnak, hogy a gumi sokkal jobban fog kopni, és az élettartama a felére is csökkenhet.Emellett a fogyasztásod is megnő, ami még jobban megdobja a költségeket. Ezeket figyelembe véve, bár a bírsággal nem kell számolni, de komoly összegek fognak kicsúszni a zsebedből, ha nem figyelsz arra, hogy az adott szezonban a megfelelő abroncsot használj.
2022. júl. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És mi van azzal a szabállyal, hogy az időjárási viszonyoknak megfelelően kell közlekedni?
2022. júl. 5. 11:29
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Tapadással elvileg nem lesz neki gondja, bár kéne róla konkrét teszt de abból kiindulva hogy hidegben jó tapadásra tervezik, így a melegebb aszfalton jobban kell tapadnia, hisz jó igaz versenyeken direkt melegítik a gumikat hogy jobban tapadjanak.
2022. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
2022. júl. 5. 11:59
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Én évtizedek óta csak téli gumival járok úgy a szolgálati, mint a saját kocsimon.

A tapasztalatom az, hogy esőben kisebb a felúszás veszélye a mélyebb bordák miatt. A nyári aszfalton is jobban leragad(persze kopik is)...

Nem is akarok ezen változtatni, téli gumi télen-nyáron.

2022. júl. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Ne tedd, még kisteljesítményű városi autón is csikorog-nyikorog minden erősebb kanyarban, fékpedál érintésre meg szinte egyből morog az ABS. Esős meleg aszfalton pedig képtelen volt elkaparás nélkül elindulni.

Ez az én tapasztalatom 3 évvel ezelőttről amikor 13 éves autómat vele egy idős téli gumikkal vettem meg és használtam 2 hétig, amíg a gumis fogadni tudott.

2022. júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Nekem sikerült elnyalni az egyik kerékanyacsavar fejét a bal első keréknél, szóval most, igen idáig lusta voltam megcsinálni, de téli gumival járok a hajtott tengelyen. Kisebb gyorsításnál is könnyen elpörög. Kanyarban mászik az autó és nyikorog a gumi....tolja az orrát... Pont a napokban gondolkodtam rajta, hogy csak kikéne csavarni azt a csavart valahogy és felrakni a nyárit, mert ez így kb életveszélyes😬
2022. júl. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

Az előttem lévő 2 válaszoló bemásolná a gumija DOT számát?


Egyébként

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__11..


7-es válasz.

2022. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Téli gumim van, meg tudom rugatni az aszfalton, de ahhoz elég keményen kell nyomni a gázt, 100+ lóerős turbódízelnél.
2022. júl. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!