Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel motornál 3-4 fokozatban...

Dízel motornál 3-4 fokozatban leginkább, 1500-as fordulatszám környékétől kb. 2200-ig (1700-on adja le a nyomatékcsúcsot) miért csörög?

Figyelt kérdés

Van egy alapmorgása, ami - talán - rendben van (az a baj, ezt a motorfélét - mármint nem dízelt, hanem konkrétan ezt a modellt - először vezetem, nem tudom milyennek kéne lennie, enyhe csattogása ugyan van, de ez lehet motorsajátosság is), de mellette van egy ilyen közepes tartományú - mélyebb csörgés féle hang is, olyan monoton, és hullámzó hang.


Az autó húz, nem füstöl, motortere szép, váltó környéke szép, nincs olajfolyás, olaj van benne bőven, ki nem fúj sehol mert nem büdös. Lánc az autóval szembe állva, a motornak baloldalt van, ez a csörgés-féle meg a vezetőoldalon van, ahogy a kocsiból menet közben hallom.


Amire gyanakszom: váltóban valami, tudtommal kettőstömegűvel szerelt de nem vagyok biztos benne akár ez is lehet, tűzkarika (bár akkor csettegne és büdös lenne minden), rossz fajta olaj, kuplungban egyéb alkatrész (még nem teszteltem végig mi lehet).


Van valami tippetek? És kérem olyanok válaszoljanak, akik nem csak "fikázni" tudnak (olasz + 1.3 multijet, hát mi más lehet ha nem sz#r igaz? na erre nem vagyok kíváncsi), csípőből, hanem részrehajlás nélkül segítenének.


Nyilván szervizbe kéne vinni, de előzetesen érdekelne, Ti mire gondoltok, nehogy lehúzzanak, kitalálván ezernyi problémát csak hogy bevételük legyen, mert hát hány ilyen van...


A motor egy 1.3 multijet.


2022. júl. 11. 08:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Akár a vezérműlánc is csöröghet. Nagyon vékony lánc van benne és hajlamos erősen megnyúlni, majd szakadni.
2022. júl. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De miért a vezető oldalon hallani, mikor jobboldalt van?
2022. júl. 11. 09:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt így elég nehéz meghatározni. Valóban lehet a kettőstömegű, de akár szelephimba vagy hidrotőke is.
2022. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utóbbi kettőnek költséges javítás lehet a vonzata?
2022. júl. 11. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:
2e Ft-os tételek és a cseréje sem bonyolult, bár akkor már a láncot is érdemes megnézni.
2022. júl. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szóval félmillió munkadíjjal... Na, szedjek elő zsebből ennyit valahonnan.


Új vezérlés 250-280 ezer olajcserével (talán kihozzák ennyiből)

Új kettőstömegű munkadíjjal, új váltóolajjal min. 100 ezer

Említett "aprólék" tételek (megnéztem) 2x16 db alkatrész, megint 100 ezer

2022. júl. 11. 09:27
 7/7 A kérdező kommentje:

A másik még, láncnak nem csak alapjáraton kéne csörögnie ha már nagyon a végét járja? De ez nem olyan, mert nem mindig csinálja, csak az említett sebességekben tűnt fel, és csak adott fordulaton.


Az nem lehet hogy ennem ilyen "hülye" hangja van alapból?

2022. júl. 11. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!