Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Még nem jött meg a jogsim....

Még nem jött meg a jogsim. Rendelkeztek esetleg tapasztalattal a kormányablakos papírral kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A kormányablakban adtak egy lapot az igénylésről, amin rajta van az, hogy 1 hónapig jó arra, hogy vezethetek ezzel. Az ügyintéző annyit mondott, hogy !elvileg! vezethetek vele, de biztosító nem szereti elfogadni, ha valami történne.

Máshol olvastam, hogy a rendőrök közül se mind fogadja el. Olyat is olvastam, akinek a kormányablakban lehúzták ezt a mondatot.


Van esetleg olyan itt, akit igazoltattak a rendőrök és még nem volt nála a jogsija? Van valakinek bármilyen tapasztalata erről a nyomtatványról?



2022. júl. 18. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
2022. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan vezethetsz vele. Hivatalos dokumentum, ami tartalmazza azt a mondatot, hogy vezetésre jogosít, ennél több nem kell. Nekem meg se fordult a fejemben, hogy ne vezessek vele, megkaptam és másnap már mentem is vele. Mondjuk a jogosítványt sem nagy dolog most már megvárni, nekem az igénylés UTÁNI 4. munkanapon meg is érkezett.
2022. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1

Az nem lehet, hogy nem én tettem fel a másik kérdést? 🤔 Elárulom, amit linkeltél az más kérdése, nem az enyém.


#2

Hétvégén elutazunk, így ha a héten nem érkezik meg, akkor nem tudom átvenni egy ideig, csak a lap marad. Szeretném már idegen helyen is gyakorolni a vezetést, így mindenképp szeretnék majd vezetni a nyaralás alatt.

2022. júl. 18. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:

#3

Mikor igényelted meg? Valószínűleg meg fog érkezni egyébként péntekig, sőt…biztos vagyok benne.

A lapot pedig a Kormányablak adja ki, a Magyar Állam hivatalos okmányirodája. Ha azon rajta van, hogy vezethetsz, akkor vezethetsz. Valószínűnek tartom, hogy a rendőrös sztori a 2020. nyaráról származik, amikor behozták újdonságként, hogy lehet vele vezetni és még nem tudta minden rendőr a dolgot. Két évvel később szinte kizárt, hogy ebből probléma legyen.

2022. júl. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"Az nem lehet, hogy nem én tettem fel a másik kérdést? 🤔 Elárulom, amit linkeltél az más kérdése, nem az enyém."


#3 Persze! Mindenki ezt mondja! :)

2022. júl. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5 Anyám 🤦‍♀️🤦🤦‍♂️ Hogy szeretnéd, hogy bizonyítsam?

1. Más alkategóriát választottunk

2. Mindig szófosásom van és írok pontosítást a kérdéshez

3. Kommentelhetek alá, hogy látszódjon csak válaszoló vagyok, de akkor meg kitalálod, hogy van 2 profilom vagy valami hasonlót

2022. júl. 18. 21:32
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell parázni, jogosult vagy vezetésre.


Rendőrök látják a rendszerben, de amúgy sem foglalkoznak vele. Náluk a szonda a lényeg rutinellenőrzéskor. Nekem legalábbis az utóbbi 2 hétben Balaton körül csak azt fujatták, el sem kértek semmilyen iratot.

Siralmas amúgy, hogy már egy eldobható plasztik csőre sem tellik náluk. Messziről fújsz az érzékelőre.


Biztosítók sem kötnek ilyenbe bele, főleg mert gyanúm szerint nem a neveden van a biztosítás, ahhoz szerintem kell okmányszám.

Abba sem kötnek bele, ha más vezette az autót balesetkor. A biztosítottal intézik a dolgot.

2022. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ne olvassál mindenféle megerősítettlen forrásból... az igénylőlap egy hivatalos dokumentum, ami feljogosít 1 hónapig Magyarország területén autóvezetésre. Biztosító és rendőr természetesen el kell, hogy fogadja.
2022. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!