Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem lenne gyanús?

Nem lenne gyanús?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy új turbóra, intercooler-re és csövezésre. A környéken bontanak egyet és mindezt adja a srác 40ezer forintért. Nem túl olcsón akar tovább adni rajta? Szart eladni? Vagy igazából a rizikó bármilyen bontott alkatrészen fennáll? Azt mondja: " nem árulgatni akarja hanem eladni "

2022. júl. 27. 07:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Bontott cucc mindig lutri. A turbó tengelye ha nem lóg, akkor azzal valószínűleg nem lesz baj, csöveket lehet kézzel/szemmel ellenőrizni, hogy nincsenek-e kiszakadva/kirepedve, az IC meg kérdés, bár ott túl sok baj nem lehet. Menj el, nézd meg, ezek alapján döntsd belátásod szerint.
2022. júl. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
leellenőrzöd őket és eldöntöd
2022. júl. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1. Köszönöm szépen válaszod. Nem igazán értek hozzá. Én nem vagyok szerelő. Nem tudom mit kell nézni igazából. De adtál vele egy kis segítséget! Mit jelent az hogy " turbó tengelye ha nem lóg". Azt hogyan tudom megnézni?

#2. Köszönöm a tanácsot! Ki is tudnád nekem fejteni hogy mit is kell nézni? Hogyan tudnám ellenőrizni? Ugyanis nekem szinte bármit el lehetne adni mert nem értek hozzá. Nem tudom mit kell rajta nézni.

2022. júl. 27. 08:35
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Turbót meg kell vizsgálni, bár az esetleges anyagfáradás úgy sem látszik. A bontott alkatrész lutri, pláne egy 20 éves kocsiból. Inkább vennék újat, igaz hogy drágább de nyugodt szívvel tenném bele.
2022. júl. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyezz meg "beszerelési" garanciába. Esetleg mutasd meg a szereplőnek, aki szerelni fogja
2022. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#4. Igen ebben teljesen igazad van! És ha lenne " felesleges " 150-200 ezrem akkor gondolkodás nélkül én is újat vennék! De sajnos nem igazán van rá keret és ezek az alkatrészek pedig S.O.S lennének.

#5. A szerelőm éppen nyaral, ezért sajnos ez az opció nem játszik most. Ezért kérek itt tanácsot hátha okosabban tudok majd elmenni lecsekkolni az alkatrészeket. Szarért azért nem dobnék ki 40ezret.

2022. júl. 27. 09:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindig lutri, de nézz körül, máshol mennyiért árulják
2022. júl. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7. Nézegettem. De a környéken nem igazán van olyan amit bontanak. Vagy legalábbis az ami nekem kéne belőle.
2022. júl. 27. 09:44
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondtam, hogy vedd meg, ami messze van, hanem nézd meg az árakat. Ha gyanúsan olcsó, akkor feltételezhető, hogy rossz is.

Egyébként meg a posta nem akadály, elviszi messzire is.

2022. júl. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9. Igen igaz. Csak annyi hogy ez itt van helyben. Eltudok menni megnézni csak látni kéne rajta azt amit látni kéne. 😃 Gondolok itt arra hogy egyáltalán érdemes pénzt kiadni érte. Egy bontott turbó legalja 50ezer ft ( GT1749VA ). Ettől csak több. Intercooler + coolercsövek nem tudom milyen árban mennek. De újonnan kb olyan 60ezer lenne. Egy új turbó legalja pedig 100ezer.
2022. júl. 27. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!