Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis távokra autó?

Kis távokra autó?

Figyelt kérdés

Mindenképp városi használatra nézek autót ami heti minimum 50km-t jelentene. 5-5km egy nap.


Tudtommal ez rossz az autónak,legalább is mindenhol ezt olvasom, túl kicsi a táv, nem melegszik át jól stb.. Olyat is hallottam, hogy jobb ha alacsonyabb cm3-vel néznék.


Viszont havi 1-2x mennék vele nagy távokat (120-300km-ekröl van szó), az segítene?



2022. júl. 27. 12:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
1,5 körül szerintem suzuki swiftbol elég jót adnak már
2022. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Ezt hozzá teszem akármilyen utálat tárgya is leszek.


Elég volt a vizsga, nem fogok manuálisat venni az kimaradt, nincs az az isten, hogy még egyszer vállaljam így csak automata elképzelhető.

2022. júl. 27. 16:02
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem leszel utálat tárgya, csak nem tudom felfogni, 5 km-en miért akkora fájás a váltás, miért ruháznál be olyanba, amiben van plusz egy rendszer amit nem tartasz üzemmelegen és koptatod. Ekkora távon nem übereli a komfort a karbantartást. Írták fentebb, hogy az első 5km-t amúgy is hidegen teszi meg, minek aggódni. Hát, nem tudom, mások hogy vannak vele, én amíg nem üzemmeleg a motor, tökre máshogy húzatom, máskor váltok, nem kínzom a gépet.

Mindenképpen autó kell? Robogó kevesebbet fogyaszt, az is automata, karbantartás olcsóbb, flexibilisebb a közlekedés vele. (Igaz, be kell öltözni, de ilyen távok megtételére tuti nem tartanék fenn egy autót.)


Ha mindenképpen autó, akkor ahogy fentebb írták, ne túl nagy köbcentis benzinest vegyél. Az olyan baromságot felejtsd el, hogy 10 percig üresjáratban járatod, amíg a reggeli kávédat iszod, nem segít. Az segít, ha teszel azért, hogy minél hamarabb elérje az üzemmeleg állapotot, kis benzinesnek elég pár perc. Ezt mondjuk úgy tudod megtenni, hogy kihúzatod, nagyobb fordulaton járatod, nem váltasz túl korán felfele, amíg hideg a motor, tehát a manuális váltóval pont hogy tudnál tenni a motor kíméléséért.

2022. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
13. Ha az a cél, hogy minél előbb üzemmeleg legyen a motor, nem pedig az, hogy a hidegen üzemeltetéssel járó jóval nagyobb kopás minél kisebb legyen, akkor remek ötlet a hideg motor nagy fordulaton járatása. Egyébként meg nem.
2022. júl. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Viszont ha nem járatja nagy fordulaton, ilyen kis távokon, főleg télen kb. azt is borítékolhatja, hogy folyton akksiproblémája lesz, aztán majd lehet tologatni, főleg ha egy olcsóbb, bő 20 éves autót vesz.
2022. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha ennyi a keret és abszolút nem értetek az autókhoz egy Suzuki Swift belefér. Azt ha esetleg baja is van fillérekért lehet javíttatni és a legbénább szerelő is ért hozzá.
2022. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én is csak egy nem fedélzetikomputeres, fapados swiftet vennék ilyen célokra, de hát írta a kérdező, hogy csak automata.
2022. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
32%
Hibrid/elektromos, ha belefér a keretbe
2022. júl. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Nem kell ide sem hibrid, sem elektromos.

Egy egyszerű benzines kell. Szívóbenzines. Az bírni fogja.

Nem is értem az itt válaszadókat. Az emberek TÚLNYOMÓ többsége még kevesebbet is megy egy indítással, mint 5 km. Van aki elviszi a gyerkőcöt oviba, beugrik boltba, aztán a postára, majd hazamegy és délután megy a gyerekért, elviszi a nagyszülőkhöz stb. stb. És ez ÖSSZESEN 10-15km. Vannak olyan benzinesek, amik életükben nem látnak autópályát, de még főutat, sőt, 80-as tempót sem, csak 50-et. Mégis nincs SEMMI bajuk, ha rendszeresen, legalább évente van bennük cserélve az olaj.

Vegyél egy Opel Astrát vagy Swiftet. Azokban egyszerű benzinmotorok vannak, egyszerűen karbantarthatóak.

Manuális váltósat vegyél, mert különben szívás lesz. :)

Üdv.

2022. júl. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Miért szívás az automata? Automata golfot szeretnék.

Egyébként ha csak tartalék az autó, mert biciklivel jársz, akkor az ár fontosabb. Suzuki tényleg jó, semmi baja nem volt a miénknek kis távon 8 év alatt.

2022. júl. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!