Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1998 Renault Twingo miért...

1998 Renault Twingo miért eszik sokat?

Figyelt kérdés

Elvileg nem kellene sokat ennie, de ma mikor vettem az illető előtte még bele is tankolt 5litert (3 ponton volt a benzinmutató). Utána lett hajtva a kocsi kb 10-15 km-t és már csak 1 pöttyön volt. Tankoltam még 5 litert és felugrott 3 vagy 4 pöttyöt, rögtön utána másik benzinkúton még 5l tankoltam de akkor már csak 1 pöttyöt ment fel (ami megint csak fura). Aztán hajtottam megint kb 6-8 km és leesett 1 pöttyöt.

Ismerősöm szerint valószínűleg vagy a benzinmutatóval van gond vagy azzal ami belül méri és adja a jelet hogy mennyi van a tankban.

Lehet az a baj, hogy néha nem gyullad elsőre és az egymás utáni többszöri gyújtás eszik meg sokat. (Kell gyercsa csere minnél előbb tudom)

Emigy a kocsiban 180.000 km van bármilyen hihetetlen tehát a korához képes nincs egyáltalán leharcolva.

A fék kicsit gyengén fog, olvastam valahol talán ez is ok lehet bár ezt kétlem.



2022. júl. 27. 23:20
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Fogyasztási értékeket ne mondj, ne a pöttyök számát közöld le, könyörgöm...
2022. júl. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*mondj
2022. júl. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Eléggé össze-vissza írkálsz. Fogyasztást teli tankos módszerrel mérünk, nem pontozunk. Mégis honnan tudjuk, hogy az a pont milyen felosztás szerint van és honnan veszed hogy jól mér? Ha meg nincs pénzed teli tankolni az autót, akkor tényleg neked való az autó? Nem hinném.
2022. júl. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Fogalmad sincs hogy mennyit fogyaszt, lehet hogy nem is sok.

De könyörgöm. Mi a pacifütyi értelme van annak, hogy 10 kilométerenként tankolsz 5 litert?

Mekkora a tankja? Milyen skálázásban vannak a pöttyök?

Komolyan mondom, mit az óvodában.

Tankold tele, nullázd le a napi számlálót. Mikor közelít a negyed tankhoz (nem tudom hány pötty), tankold tele újra, és abból amit másodszor tankoltál, meg a megtett kilométerböl tudsz fogyasztás számolni.

Ez a hétpettyes katicabogár, meg a benzinkutanként 2 liter teljesen értelmetlen.

2022. júl. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Kis mennyiségnél lötykölődik a benzin és a a benzinszint mérő ilyenkor mozoghat le fel.,és az hogy 2 vagy 3 pötty világít nem 1 pontos eredmény, és ebből semmit sem tudsz meg.


Tedd ahogy a 4-es írta, teli tankolsz kattanásig,elmész 4-500 km-t és megint telirakod kattanásig,aztán a elosztod az elfogyott benzint a km-századával.

Példa :

fogyott 33L,mentél 425km-t,akkor 33 : 4.25 ---az 7.76 fogyasztás.

1 kis 1.2-es fingóka a városba 7-9L kajál,csak országúton ez 5-6L. ennyit eszik az enyém is

2022. júl. 28. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
Pedig már ezerszer lelett írva hogyan kell a fogyasztást számolni.
2022. júl. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gondolom nem akarja teletankolással megduplázni az autó értékét.

Pedig fogyasztást mérni csak két teli tankolással lehet. És a kettő között legalább féltankig kiautózni, ugyannanál a kútnál és kútoszlopnál tankolni, mindkét alkalommal első vagy második lekattanásig. Így már lesz egy egész jó pontosságú fogyasztás-érték.

2022. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 krwkco ***** válasza:
56%

Mivel a teletankolásnak -úgy tűnik- nincs meg az anyagi háttere, én egy másik megoldást javasolnék:

- közlekedj addig az autóval, amig benzinhiány miatt le nem áll.

- told el a legközelebbi benzinkútig és tölts bele 5 litert

- jegyezd fel a km-óra állását

- amikor megint kifogy a benzin, vond le az előző értéket a pillanatnyi állásból. A különbséggel oszd el az 5 litert és szorozd százzal.

Így is lehet pontosan mérni fogyasztást. Ne hallgass a burzsujokra, akik rendszeresen tele tankolnak. :-)

2022. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, biztos olcsóbb egy kifogyott tank miatt felszippantott szmötyitől eltömődő üzemanyagszűrőt kitakaríttatni, mint telitankolni az autót.


Akinek nincs pénze két teli tankra, ne vegyen autót. Semmit nem lehet spórolni a heti 5 literes tankolgatással.

2022. júl. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%
Igen, biztos a gyengén fogó fék miatt fogyaszt sokat XD Amúgy nem gondolod hogy ebből a pöttyözésből bárki meg fogja neked mondani ugye?? Tankold tele kattanásig, menj vele 2-300 km-t, tankold tele újra kattanásig, és abból tudsz számolni VALÓS fogyasztást. Utána beszélhetünk.
2022. júl. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!