Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rossz lengéscsillapító okozhat...

Rossz lengéscsillapító okozhat ilyet?

Figyelt kérdés

Kezd tönkremenni a lengéscsillapítóm az autómban.

Tudja-e befolyásolni az autó magasságát? Lehetséges, hogy a tönkrement lengéscsillapítóktól "lejebb" van a kocsi, vagy nem befolyásoló tényező?



2022. aug. 4. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet annyira rossz, hogy össze is esik vagy eltöri a rugót is ha rossz lengéscsillapítóval van használva. Ne járj rossz lengéscsillapítóval mert balesetveszélyes is.
2022. aug. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A lengéscsillapító is tartja úgymond akkor a kocsit, nem csak a rugó egyedül? Eddig azt hittem hogy a lengéscsillapító csak a kerék fel-le pattogását szabályozza egyedül.
2022. aug. 4. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Elöl ha a toronycsapágyak oda vannak, akkor be tud ülni kicsit az eleje, de hátul más megoldás van.
2022. aug. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
mind a 4 lengéscs. odavan. Oldalról megnézve a kocsit, egységesen van a magasságszint elöl-hátul, csak más ugyanilyen típusú autót megnézve Youtube-on, neten azért magasabbak láthatóan.
2022. aug. 4. 19:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a tied meg van ültetve, de a gumiméret is befolyásolhat egy kicsit a magaságon, mert nem mindegy, hogy pl 185/60-as gumi van rajta vagy 185/70-es .
2022. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gátló nem befolyásolja a magasságot, de a rossz gátló összerúgja a toronycsapágyat és a rugót is eltörheti, amik miatt viszont leülhet az adott oldalon. Ezért kell minimum toronycsapágyat is mindig cserélni gátlóval együtt.
2022. aug. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem, a magasságkülönbség más miatt lesz. Lehet vágtak a rugókból
2022. aug. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy eltörtek a rugók. Nekem például ez volt, és csak akkor derült ki mikor megemeltük az autót. Utólag belegondolva volt egy nagy durranás valamikor menet közben, de akkor azt hittem hogy ráesett egy gesztenye a tetőre. Furcsa is volt hogy nem találtam a nyomát.
2022. aug. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!