Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miből áll az elsősegély...

Miből áll az elsősegély vizsga? Hogy érdemes készülni rá?

Figyelt kérdés
Tudnátok segíteni, hogy mire kell számítani az elsősegély vizsgán? Online felkészítő videók alapján szeretnék felkészülni (benne van a kresz tananyag mellett a csomagban az autós iskolánál). Esetleg tételsor vagy bármi van? A vöröskereszt honlapján az időpontokon kívül nem találtam infót. Köszönöm!!
2022. aug. 8. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tételt húzol (elmélet), stabil oldalfekvést kell bemutatni, illetve újraélesztést bánun (gyakorlat).


[link]



Megtanulni meg lehet az online tananyagból, igen.


Szerintem mondjuk nem érdemes, mert a való életben nem fogod tudni alkalmazni, például kötést hogy kell felrakni, Heimlich fogás stb., legalább az alapokat hasznos ismerni, párszor látni élőben egy oktatótól.

A gyakorlati képzés 1 nap, ennyit szerintem megér. Elmondják a képzésen, hogy a balesetek többsége otthon érhet, nem vezetés közben, jobb minden eshetőségre felkészülni.

2022. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
*bábun
2022. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit pedig linkeltem, ott a vizsgaszabàlyzat, a vizsga menete, minden felsorolva, csak nem egyszerű megtalálnk a honlapon.
2022. aug. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van tananyagnak könyv és tételsor is, autósiskolád nem küldte el / nincs fenn a honlapjukon?
2022. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. aug. 8. 21:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megéri elmenni egy tanfolyamra, néhány órát vesz igénybe, viszont a végére biztosan tudni fogod a dolgot.

Én valószínűleg átmentem volna egy vizsgán akkor is, ha a tanfolyam végén kellett volna csinálni. Persze ennek ellenére tanultam egy keveset, átnéztem egyszer-kétszer a kérdéseket, illetve a jegyzetet, de nem azon múlott.

Ha viszont semmiképpen sem szeretnél tanfolyamra menni, akkor igen, ami fent van online, abból fel lehet készülni, de javaslom, hogy nézz egy-két videót is. Pl.: [link]

Nem mai videó, egy-két ponton talán eltér az aktualitástól, de 99%-ban ma is pontos.

2022. aug. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán megéri elmenni tanfolyamra, ott elmondják miből áll, mire kell figyelni, plusz a bábun újraélesztést is jó ha megtapasztalja az ember és nem a vizsgán találkozik vele először.
2022. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!