Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó reagálhat amiatt később...

Autó reagálhat amiatt később a gáz adására, mert rossz a turbó középrésze? Hibás turbó? Cooler csöveknél elszökik a nyomás? Rossz tömítések? Intercooler hibás? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Passat 5.5 1,9 PD TDI 170ló


Mostanában elkezdte azt csinálni, hogy csak magasabb fordulaton kezd el húzni az autó. Eddig ezt nem csinálta. 2,3 fordulatig mintha szenvedne, majd elér egy magasabb fordulatot és hirtelen megugrik, kilő. Ez vezethető turbó hibára? Cooler csöveknél elszáll a nyomás? Intercooler rossz? Rossz tömítések? Mi okozhatja ezt a jelenséget?



2022. aug. 10. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%

Cooler csöveknél turbónyomás? Legalább ha tudnád hogy mit írsz. Inercoolernek nincs köze hozzá. Az csak a turbónak a saját hűtőrendszere.

De egyébként elég sok oka lehet, nézesd meg valakivel aki ért hozzá. Innen minden csak találgatás lenne, mégcsak az sem biztos hogy a turbóval van baj.

2022. aug. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nyilván nem értek hozzá, azért kérdeztem meg. Valaki hátha megoszt valami tapasztalatát.. Neki mi oldotta meg ezt a problémát.. stb stb.. nem konkrét diagnózist kértem. Hanem ötletelést, hogy mi okozhatja ezt! Sajnálom, hogy ez az első válaszadóig nem jutott el. És természetesen el fogom vinni a szerelőhöz, majd ha visszajön a nyaralásából. Feltételezem senki sem örülne neki ha üdülése közben ilyenekkel zavarnák. :) Majd rohanna haza megnézni.
2022. aug. 10. 20:49
 3/13 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka lehet, hogy késve reagál gázadásra. Lehet üzemanyagrendszer hiba is.

#1 a coolercsöben, sőt az egész rendszerben van nyomás. Az igaz, hogy a cooler hűti a turbó által nyomot levegőt. Nem véletlen van a cooler után nyomásszenzor.

2022. aug. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért gondolnám, hogy turbó lehet a hibás, mert random sebességnél vészüzemmódba dobja magát. Van, hogy 70km/H.. 100km/H.. 120km/H.. de volt, hogy 180km/h sebességnél se tiltott hanem még húzott.. ( nem versenyezni szeretnék vele nyilván, hanem néztem mikor fog megint tiltani, de nem tiltott úgyhogy csak 180ig néztem ). Vagy esetleg MAP-szenzor? N75 szelep pár hete lett cserélve. Plusz egy vákumcső, mert szinte semmi nyomás nem volt benne.
2022. aug. 10. 21:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy diagnosztika sokat segítene. Lehet a szenzor koszos. De ez így csak találgatás. Ha elszökne a nyomás, lyukas lenne a cooler, a hiba nem csak néha jönne elő. Szerintem nem ártana kiolvasni milyen hibát ír be.
2022. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mielőtt elment a szerelő nyaralni volt diag nézve. Élő adattal. Semmilyen hibakódot nem mutatott az a legszomorúbb az egészben. De egyszerűen alig akar reagálni a gáz adására és random vészüzemmód..
2022. aug. 10. 22:03
 7/13 A kérdező kommentje:
Vagyis inkább nehezen pörög fel. Majd amikor felpörögött magasabb fordulatra akkor kapja el a lendületet. Elváltok. Megint szenved. Felpörög és megindul..
2022. aug. 10. 22:05
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha van féktisztító a MAP szenzort tisztítsd meg vele. Egy próbát megér.
2022. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
WD40-em van itthon csak.
2022. aug. 10. 22:22
 10/13 anonim ***** válasza:
A WD40 kenőanyag. Azért jó a féktisztító, mert az megtisztitja, és utána elpárolog.
2022. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!