Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G jobb első ABS...

Opel Astra G jobb első ABS jeladó nagyon drága?

Figyelt kérdés

Most voltam a szerelőmnél, és azt mondta, hogy a jobb első ABS jeladót csak valamilyen csapággyal együtt lehet cserélni, aminek megközelítőleg 50.000Ft lesz a díja.

Az alany egy Opel Astra G 1.6 16V 101 ló.

Lehetséges hogy ennyire brutál az ára?



2022. aug. 10. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
ha a munka dij is benne van akkor meg olcson megusztad.
2022. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

[link]


Hát úgy látszik ez tényleg egyben van.

2022. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, ment a like!
2022. aug. 10. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben így van.


Én pár éve cseréltettem ugyan ezt. Az a lényeg hogy az ABS jeladó bele van építve a kerékagyba, ez egy alaktrész amit csak egyben lehet cserélni. Egyedül a csapágy amit külön lehet megfelelő ezsközökkel de elég körülményes tudtommal.


Maga a kerékagy így mindennel együtt valóban 50E Ft ha a jelenlegi árakat nézzük. Nekem anno jó pár éve munkadíjjal együtt volt ennyi, de az nagyon régen volt már, és nem a leggagyibb utángyártott került bele.


Az ár korrekt. Lehetséges hogy van olcsóbb de azzal hosszútávon nem mész sokra mert a csapágy megadhtaja magát hamar, vagy az ABS jeladó része. Ezt az összeget szánd rá és akkor darabig nem lesz vele gondod. Meg azért a garanciára mindenképp kérdezz rá hogyan működik ha baja lesz.

2022. aug. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem az 1.6 16V G Astrámban sok sok éve (2011-ben) maszeknál volt a bal első kerékcsapágy cserélve, az az egybeépített ABS jeladó hibája miatt, BIRTH gyártmányú lett akkor 19.000,- Ft anyag + 5.000,- Ft munkadíjért belerakva... Ez kb 75.000 km-t bírt ki, ugyanez a kerékcsapágy cserés lett 2021.februárjában, akkor SWAG/FEBI márkájú 41.689,- Ft + munkadíj 10.950,- Ft volt, (számlával garanciával, összesen 52.639,- Ft), úgy hogy AUTÓKLUB tag vagyok és ebben már a kedvezményes óradíj volt.... Azért kellett kicserélni, mert csikorgó daráló hangot adott, szorult....

Ha most kicserélik 50.000,- Ft körül az szerintem reális ár. A többi kerékcsapággyal nem volt gondom.

2022. aug. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt meg meg ne kérdezd, ez miért jó az autógyártónak, valószínű azért, mert egy perverz g*ci.

Pont a napokban akartam kiszedni egy renault csonkállványából az abs szenzort, naná, hogy bele van préselve(műanyagházas gagyi), de azért odaraknak egy 6-os csavart, mintha az fogná.

Kis viccesek a franciák is.

De a következő verziónál már egy egyszerűen cserélhető jeladó van, amit tényleg csavar fog. Az újonnan 10 rugó körül van.

2022. aug. 11. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem H Astrám volt. Annál nem tudtál csak jeladót cserélni, mert integrált kerékcsapágya volt. Azaz kompletten a teljes kerékagyat csapággyal mindennel cserélni kellett. Nem tartom kizártnak, hogy már a G szériánál is így van.

50.000-be nem a legolcsóbb utángyártott, hanem a legjobb minőségű pl FAG kerül. A mai árak mellett nem tartom olyan horror költségnek. Főleg úgy hogy nem kell évente cserélni, valószínűleg a következő 20 évre megint kiszolgál.

2022. aug. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!