Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A svájciaknál miért lett...

A svájciaknál miért lett olyan picike az első rendszám?

Figyelt kérdés

2022. aug. 16. 13:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
És???
2022. aug. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
De azért nyugtass meg hogy nem leszel ez miatt depressziós gyógyszer függő.
2022. aug. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, hogy eredetileg olyan picik voltak hátul is mint elől, de később rá lett téve a kantonjelzés és a címer, de utóbbi csak hátul, ezért azt meg kellett nagyobbítani.


Nekem se tetszik, főleg mert magyarból hoztam be a kocsit és a nagy keretbe belebarmolta a szervizes a kicsit és marha hülyén nézett ki. "szerencsére" azóta eltört a keret és kaptam egy odaillőt.


Arra jó hogy messziről is tudni melyik a svájci :D

2022. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Akkor most félretéve a trollokot, egy komoly választ adok úgy, hogy én is itt élek.


Bár ez csak feltételezés, de valószínűleg az a magyarázata, hogy mivel itt sok Lamborghini, Ferrari, Maserati stb hasonló jellegű autó van, ezért nagyon fontos, hogy ne rontsa el az autó esztétikáját egy nagy rendszámtábla. Ha ilyen kicsi tábla van, akkor több fog látszani a Teslaból meg a Ferrariból.


Persze ennyi erővel Luxembourg is bevezethetné, csak ők EU-tagok, így EU standardoknak kell megfelelniük (ami Svájcra nem mondható el).

2022. okt. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

14:


1. Már miért érdekelné a szabályhozókat hogy egy-két konkrét márkán esztétikailag hogy néz ki a rendszám?! Ráadásul 1-2 kiragadott, az egész állományhoz képes NAGYON ritka márkán? Ha tényleg itt élsz akkor tudhatnád hogy itt nagyon nem a gazdagok igényeihez igazítják a törvényeket, legalábbis a hétköznapi életre vonatkozókat. Pl akkor nem lehetne bárkinek a nevét/címét ingyen lekérni appal rendszám alapján - legyen az ferrari vagy lamorghini.

Vagy ne is beszéljünk az anyagi helyzethez igazított közlekedési bírságokról (így lett már millió frankos bírság is gyorshajtásért)


2. Ez a formátum nagyon régről való, amikor az autók még teljesen másképp néztek ki mint ma. Ha történelmi okai vannak, inkább tippelnék a kurbli miatti kevesebb helyre elől.


3. Ilyen gondolatmenettel Monaconak még kisebb lehetne a rendszáma, ott aztán tényleg nagy arányban vannak az általad említett márkák. De nem az. Rövidebb, mert kevés az autó és így kisebb számok vannak, de ugyanolyan magas mint a többség. Elöl is.

2022. okt. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

1) Svájcban kb mindenki gazdag. Ott nem lehet ténylegesen szegényekről beszélni. Ha egy autó 5 évnél régebbi azt kb kidobják a szemétbe.


2) Ebben lehet valami.


3) Igen, akkor ennyi erővel Qatar, UAE stb is lehetne. De azért semmi sem fekete és fehér.

2022. okt. 12. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

16: Igen? Mesélj még. Svájci állampolgár vagyok és 15 éve itt élek.

Persze azért vezették be pl Genfben a minimálbért mert "mindenki gazdag".

Akkor honnan van annyi 20-25 éves autó az utakon?!

Csak azért mert van pár olajsejk meg híres ember itt, még nem lesz 8.4 millió ember hirtelen gazdag.


Azt nem fogják sokan fel hogy attól hogy egy árufeltöltő átszámítva 1.6 millió Ftot keres havonta nettó, attól az nem hogy nem gazdag, hanem kb alig jön ki a fizetéséből és nagyon oda kell figyelnie a kiadásaira ha nem akar adósságspirálba kerülni!

Kb ugyanolyan arányban vesznek itt 5 évente új autót az emberek mint Magyarországon. (Én pl 7 éve vettem újonnan de most már egy másik használtra cserélném)

A gazdag/szegény arány kb ugyanaz mint máshol. Van egy pár dolog ami előny a svájcinak Svájcon KÍVÜL, de amíg otthon van addig ugyanolyanok az anyagi körülmények érzésre mint máshol.

A Svájcon kívüli előnyök pl a nyaralás - szinte bárhova megyek a világban minden olcsónak tűnik mert

itt minden olyan drága. Pl Magyarországon nevetve fizetem a számlát étteremben, kb minden nap étteremben eszek mert baromi olcsó. Itt jó ha évi 2-3x eljutok étterembe mert egyszerűen nem engedhetem meg magamnak többször (pedig jónak számító mérnök fizetésem van).

A másik hogy ha pl a fizetésed 10%-át félreteszed, azzal pl Magyarországon sokat elérhetsz. Ez nekem nem előny mert eszem ágában sincs odaköltözni, de akik idejönnek csak pénzt gyűjteni és visszamenni, azok jól járnak.


Szóval még én, aki a középrétegnek mondhatja magát, sem állok "nagy lábon", pláne azok aki itt szegényeknek számítanak.

Attól hogy nagyobb címletekkel dolgozunk itt a mindennapokban, attól még nem futja többre mert a kiadás oldal is ugyanúgy "fel van szorozva", nem csak a bevétel.

2022. okt. 12. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

#17


- Gendben igen. Meg ahogy tudom NE és VD kantonban is. Viszont a többi 23-ban továbbra sincs. Márpedig az a túlnyomó többség.

Ráadásul abból a minimálbérből siman meg lehet élni tisztességesen. Feltéve ha qrvázza meg kokainozza el a fizetését valaki. Vagy nem kell az egész nap otthon gubbasztó asszonynak minden héten új aranyláncot venni.


"Akkor honnan van annyi 20-25 éves autó az utakon"


- A többszázezer koszovói meg román fillérekért dolgozó vengégmunkástól.


"A gazdag/szegény arány kb ugyanaz mint máshol"


Csak míg Etiópiában ha van melegvíz a házadban akkor te már gazdagnak számítasz, addig itt a legcsóróbb is siman megengedheti magának azt amit Magyarországon csak a tehetősebbek.


"itt minden olyan drága"


- A szupermarketben a legtöbb dologért ugyanannyit fizetek mint amennyibe Magyarországon kerül.

A szolgáltatások (fodrász, étterem stb) valóban drágább. De míg a fizetés kb hatszorosa a magyarországiénak addig bármi más ára meg sem közelíti a hatszorosan drágább szintet.

Tehát leget valami dupla annyi, vagy akár tripla annyi is. De akárhogy számolod semmi sem kerül hatszor ugyanannyiba.

2022. okt. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

18: Volt népszavazás arról hogy országszerte 4000 CHF legyen a minimálbér, de nem azért vetették el mert nincs szükség rá, hanem mert az emberek féltek hogy sok cég kivonulna az országból emiatt meg hogy a magasabb bérek inflációhoz vezetnek és hogy ettől hosszabb távon még rosszabb lenne a helyzet.


Hivatalosan kb 9%-a az embereknek mélyszegénységben él, de ennél rosszabb lenne a helyzet amúgy, mivel a népesség 32%-a kap rendszeres szociális juttatást pont azért hogy ne legyenek mélyszegénységben. A bevándorlók természetesen egy kicsit nagyobb arányban szorulnak segítségre, de nem olyan sokkal (pár%).


Szóval bocs hogy össze kell törnöm az illúziódat hogy Svájc az valami mennyország ahol mindenki dúsgazdag, de a valóság az hogy korántsem. Én spec anyagilag SOKKAL jobban jöttem ki mind Magyarországon, mind Angliában amikor ott éltem/dolgoztam, Svájc nekem anyagilag egy visszalépés volt, pedig ugyanolyan szakmám volt mind3 országban és arányosan a szakmában a helyi átlag fizut kaptam mindenhol.


Nekem a kultúra miatt jön be elsősorban ez az ország (meg a természet miatt is, de csak amiatt nem költöznék), ahogy az emberek (magánban és hivatalosan) viselkednek egymással a mindennapokban. Csak az anyagiakat nézve nem ide költöznék elsősorban.


Az igaz hogy minden jobb minőségű, de nem azért mert "megtehetem" hogy azt veszem, hanem mert azt az olcsó bűnrossz ramaty minőséget itt sehol nem lehet kapni. Még a "gazdaságos" termékek is teljesen jó minőségűek. Meg hát a környezet is szép rendezett, karbantartott, bár ez sokszor már-már ronda puritánsággal is párosul.


De ettől még nem lesz az ember "gazdag".


"a szupermarketben legtöbb dologért ugyanannyit fizetek"


Ahha. Hol veszel te 400 ftért egy SZEM tojást? (vagy biot 600ért) 2000 ftért egy félkilós kenyeret? 320 ftért egy szem zsemlét? Vagy 6000 ftert egy egész csirkét?


Vagy hogy beülsz egy teljesen átlagos falusi kávézóba és 1600 ft egy presszó kávé, 2200 ft egy pohár kóla?


Az egyetlen dolog ami itt még néha olcsóbb is mint Magyarországon az az elektronikai cuccok, csak mert az ugyanúgy import Kínából mint HUban, csak ott 27% az áfa míg itt 7%.


Visszatérve az autóállományhoz: az átlagéletkora a kocsiknak 9 év. Az nagyon nem azt jelenti hogy mindenki 5 évente új autót vesz. Biztos vagyok benne hogy újabbak az autót átlagosan mint Magyarországon, de korántsem annyival ahogy azt te elképzeled. Pl Ausztriában csak 8.5 év az átlag.


Rengeteg Daciát, sőt WagonR+-t látok az utakon, és nem bevándorlók hanem idősebb Svájciak vezetik őket elsősorban.


Abban egyetértek hogy egyedülállóként vagy fiatal dolgozó párként sokkal többet engedhet meg az ember itt. Viszont gyerekkel a költségek exponenciálisan növekednek (pl a bölcsi itt ~3000 frank/hó/gyerek!), tehát családosok már nem nagyon ugrálhatnak. Gyes gyed meg ilyenek itt gyakorlatilag nem léteznek. Ha otthon maradsz a gyerekkel akkor 0 bevételed van!


Az egészségbiztosítás sem éppen olcsó. Egy 4 tagú család havi 4-500 ezret simán fizet "tb"re úgy hogy még akár egy-két millát is fizet mellette évente ha kell járni is orvoshoz - ami gyerekekkel elég gyakran előfordul.


Olyan költségek vannak amik Magyarországon elképzelhetetlenek (pl 100 ezer / év TV adó, akkor is ha nincs TVd!)


Vagy ha olyan szerencséd van hogy van saját tulajdonú lakásod/házad, úgy kell adóznod mintha kiadnád valakinek és bevételként fel kell tüntetni! (a vagyonadón felül természetesen)

2022. okt. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

#19


Nekem nem úgy tűnik mintha te valaha is jártál volna Svájcban. Ezek nagyrésze konkrétan nincs így. Most jöttem ki pár perce a boltból és a saját szememmel láttam, hogy ezek nincsenek így. Egy tojást más 35 rappenért is lehet találni, ez hol van 400Ft?

Én pedig nem fizetek semmilyen tévé adót, de az ismerőseim sem. Ez Németországban van.

A lakbérnél kifizetek mondjuk X összeget + Nebenkosten ami max 100-200Fr (és benne van minden). Ennyi.


Ezekkel az árakkal meg riogathatod az itt levő Marika meg Ilonka néniket (gondolom azért írtad alapból forintba) de a havi nettó 4-6 ezer frankos fizetéshez képest ezek semmit nem jelentenek. Kb egyből zsebből ki lehet fizetni. Nettó háromezer frankból, ami alatt már elég nehéz munkát találni még bőven ki lehet fizetni az albérletet, kaját, Krankenkasset vagy bármit.

Megnézném, hogy a havi 133 ezres minimálbérből te mikor fogod kifizetni a 200 ezer forintos albérletet.

2022. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!