Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A svájciaknál miért lett...

A svájciaknál miért lett olyan picike az első rendszám?

Figyelt kérdés

2022. aug. 16. 13:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

#19:


Persze, állampolgárként nem itt élek... A 35 rappenért is találni az nem az átlag tojás hanem talán az aligrós szupergazdaságos. Az átlag az 70-80 rappen, a szuperbioból meg migrosban 6.95 egy 6os csomag.


A TV adót (serafe) meg nézd meg gyorsan mert súlyos bünti is lehet belőle. kb 300 frank / év háztartásonként. Nemrég volt népszavazás róla, azóta ment le ennyire. Régebben 400 felett volt. És a nebenkostenben ez SOHA nincs benne, max WGben szokták összedobni mert az egy háztartásnak számít.


Ha falun laksz valahol az istenhátamögött akkor valóban könnyebben kijönni mert akkor 1500-ból egy 3-4 szobás lakást is bérelhetsz. Zürichben egy WG szoba alig jön ki annyiból, és a környéken se sokkal olcsóbb.


Akkor 4-6 ezerrel már nem ugrálsz olyan könnyen, de mint írtam, egyedül vagy dolgozó párként tényleg könnyebb itt az élet mint magyarban.


133 ezres minimálbér? Mégis ki keres annyit? Max az aki még 2x annyit mellé zsebbe kap - ami elég gyakori. Na jó meg a tanárok. :(


Amúgy azért sem összehasonlítható mert egy 4-6 ezres "minimál" fizetést ha 2vel felszorzol, 8-12 ezres rögtön a teteje, afölött tényleg már csak az orvosok és a bankárok vannak, vállalkozás nélkül szinte senki nem keres itt annál többet.


Ha a 133 ezret duplázod magyarországon, még mindig a bérsáv legaljánál tartasz. Egy sima multis ITs inkább 10x annyit keres.


Azért forintokat írtam mert épp a magyar árakkal hasonlítottam össze.


És ahogy írtam előbb is, leginkább családosokon csattan a drágaság. Majd meglátod később hogy nem olyan egyszerű az. Amikor egyedülálló voltam itt az elején, minden héten hazarepültem hétvégékre bulizni, akkor tényleg jól kijöttem anyagilag.

De a fiatal szabad élet jó esetben is 5 max 10 év, aztán jön vagy 25-30 év güri a gyerekek számától és önállóságától függően.


Marha sokminden ingyen vagy baromi olcsón van Magyarországon ha gyereked van (orvosi ellátás, bölcsi/ovi, menza/napközi) és egy halom támogatás is jár (gyes/gyed, családi adókedvezmény, kedvezményes hitel, babaváró, csok mittomén, baromi olcsó bérlet, stb). Itt egy kis adókedvezmény, egy filléres kinderzuschlag és kész is van. Már az nagy cucc hogy az oktatásért nem kell fizetni.


Szóval én nem érzem azt a hűde nagy gazdagságot amiről beszélsz, mert a költségek nagyon elvisznek minden előnyt.

2022. okt. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
És Magyarországon azok a nagycsaládosok ahol csak az egyik szülő dolgozik, vajon mennyibe jönnek ki?
2022. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
2022. okt. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Na ez a tipikus szenzációhajhászó baromság.

Egyrészt 30 tojás 5 frankért egy totál egyedi extrém eset. Normális esetben 5 frankért még a gazdaságosból is max 10et kapsz.

Az vagy valami dömpingár hogy a Lidlbe hagyd a pénzed minden másra is, vagy valami baj van vele (pl pár nap szavatosság a szokásos 3-4 hét helyett) vagy valami más limitált ajánlat. És ezt az extremitást hasonlítja a cikk a magyar normál, sőt a drága árhoz is.


Amúgy az egész svájci-magyar életszínvonal összehasonlításom a normál eddigi esetre volt igaz, nem a mostani extrém időkre ami biztos hogy változtatni fog a helyzeten, de nem biztos hogy úgy ahogy azt elképzeljük.

2022. okt. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!