Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A3 ban melyikek a legjobb...

Audi A3 ban melyikek a legjobb benzines motorok? Mindenképpen benzinesre lenne szükségem az 1.4tfsi-t néztem, illetve az 1.6 attractiont.

Figyelt kérdés
2022. aug. 22. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 1.6 nagyon gyenge hozzá, cserébe viszont megbízhatübb mint a korai 1.4 TSI-k.

Az 1.4 TSI dinamikusabb, kevesebbet fogyaszt, viszont több a hibalehetőség.

2022. aug. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, 2009/10 körüli évjáratban gondolkodom melyik benzin motor lehet belőle a legjobb?
2022. aug. 23. 11:04
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezért írtam az előnyöket és hátrányokat, mert nincs olyan hogy legjobb. Azt kell eldönteni hogy neked mi a fontos.
2022. aug. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, nyílván nekem az 1.4tfsi jobban cseng viszont ha nagyon drága a fenttartása akkor inkább hanyagolom..
2022. aug. 23. 11:51
 5/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Az 1,6 szívóbenzin lassú lomha dög... Semmiképpen nem venném ezzel a motorral.


Az 1.4TFSI (125 lovasra gondolok) ahogy az első is írja, nem rossz motor, jól is viszi az ekkora kasztnit, cserébe ott a turbó mint hibalehetőség.


Én mondjuk inkább cserélném a turbót 150-200 ezer km-enként annyit biztosan kibír, mint, hogy lomha szívó döggel szenvedjek.

Egyik barátom Skoda Octavia-t vett ezzel az elvileg megölhetetlen 1.6 szívóbenzin technikával, hát amennyit ráköltött, járhatna akár 2.0TFSI-vel is.


Szóval nincs tuti vétel, max valószínűleg kevesebb előre várható rizikó.

2022. aug. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 annyival kiegészíteném, hogy nem csak a turbó a problémás. Koxosodik, alul van méretezve a vezérlés (ha elszakad vagy átugrik akkor kuka a motor), és még lehetne sorolni. TSI-t csak 2014 környékétől szabad venni, addigra sikerült orvosolniuk a legtöbb típushibát.
2022. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

#6-os köszönöm a kiegészítést a 2.0TFSI-vel jobban képben vagyok.


A korai 1.4 TFSI-kről a kokszosodást sejtetettem, a vezérlés hibáról nem tudtam.


Jó pap holtig tanul, de én ennek ellenére is a turbós motort választanám, megfelelő karbantartással, (tudom ezt baxák el sokan) nem rossz motorok.

Teljesen más a karakterisztikája és a nyomatéka mint egy hasonló méretű szívónak.

2022. aug. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 ebben egyetértek én is. Van a családban egy 7-es Golf, 1.4TSI-vel (2017-es évjárat), hát eddig aki benne ült, vagy vezette, nem nagyon hitte el hogy ilyen kicsi motor van benne. 2 literesnek saccolták.
2022. aug. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én csak melóhelyen vezettem időnként 3gen Fabia-t 1.0TSI-t 110 lovas motorral, azzal városba, úgy lehet kilőni mint a rakéta.


Nekem 2.0TFSI-m van az nyilván megy, de ilyen kis köbcentis turbósoktól ez nagyon vagány dolog, és nagy élvezeti faktort tud adni.


Én személy szerint a turbo hátbarúgását is imádom.

2022. aug. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!