Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell a ködlámpát...

Hogyan kell a ködlámpát szabályosan bekötni? Neten hol található meg ehhez a jogszabály?

Figyelt kérdés
A szerelő bekötötte nekem a ködlámpát úgy, hogy csak a tompítottal működik, merthogy a műszaki vizsgán úgy megy át (legalábbis szerinte). Szerintem meg úgy van a szabály, hogy csak helyzetjelzővel is kell működnie. Jó lenne, ha tudnék valamire hivatkozni, amikor visszamegyek hozzá, hogy csinálja meg normálisan, mert ez így sz#rt se ér.
2010. szept. 24. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a régi szabály szerint valóban csak a tompítottal szabadna működnie. Sőt, szabályban le van írva, hogy csak a tompított fénnyel együtt használhatod. A jaszkarizós hülyegyerekek szoktak csak helyzetjelző+ködlámpával menni éjszaka városban. Szabálytalan. Jó az a bekötés úgy ahogy a szerelőd bekötötte. Máshogyan úgy sem használhatod a ködlámpát.
2010. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ezt olvasd el: [link]

és rájössz, hogy a szabályban igaza van a szerelődnek.

2010. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ködlámpát úgyis csak ködben használsz. Ha köd van, akkor viszont használod a tompítottat is. Hol itt a probléma?
2010. szept. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hogy ellent mondjak a többieknek nézd meg a jogszabályt!

[link]

46-os paragrafus 3-as bek.

És kiderül, hogy neked van igazad.

2010. szept. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Valamelyik válaszoló írta, hogy ködben úgyis be kell kapcsolni a tompítottat is. Nos, ez hülyeség. Ugyanis az visszaveri a ködről a fényt, míg a ködlámpa elvilágít alatta. A kettőnek egyszerre bekapcsolva pedig semmi értelme.

A "sufnituning.hu" jellegű oldalakat meg direkt nem néztem meg, mert nem igazán irányadóak.

Ja és nem városban, fittizéshez akarom használni, úgyhogy aki ezzel kapcsolatban kommentelne, az kérem ne fárassza magát (meg engem se).

2010. szept. 24. 16:27
 6/11 anonim ***** válasza:

Drága barátom elmondom neked hogy ha ködben csak ködlámpával mászkálsz és egy rendőr meglátja úgy megbüntet belefeketedsz!

Nekem anno az ilyen húzásom 30ezer ropiba került...

Amúgy meg az autók elektromos rendszerét ködlámpa terén simán kijátszom, és tudom a reflektort használni a ködlámpával együtt! Hiába kapcsol le a ködlámpa ha felnyomod a refit :D

2010. szept. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. Ha a rendőr megbüntetett az utóbbi pár évben helyzetjelző+ködlámpáért az legyen a te bajod ugyanis ott a rendőr sem tudta a szabályt és pechedre te sem.


2. Sehol nincs jogszabályban leírva, hogy reflektornál nem világíthat a ködlámpa - az már más, hogy értelme nincs.

2010. szept. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Valamelyik válaszoló írta, hogy ködben úgyis be kell kapcsolni a tompítottat is. Nos, ez hülyeség. Ugyanis az visszaveri a ködről a fényt, míg a ködlámpa elvilágít alatta. A kettőnek egyszerre bekapcsolva pedig semmi értelme. "


Ez nem igaz. A távolsági fényszórót valóban visszaveri, de a tompítottat nem.

2010. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

így van!

A tompított is lefelé világít(a reflektor meg ugye a lehető legnagyobb szögben próbál fényt adni) és a ködlámpa is lefelé világít (már ha az emberkék nem állítják felfelé) :D

2010. szept. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, a tompított is lefelé világít, de a ködlámpa lejjebb van, és ez a kis távolság pont arra elég, hogy a köd alá világítson, ne bele. (ha nem így lenne, akkor viszont nem is lenne szükség ködlámpára, megfelelne a tompított is) Amúgy a tiszta időben szembejövő "négyszemű" autókat én se szeretem, és nem akarok másokat bosszantani ugyanezzel. Viszont gyakran autózok országúton, és jól tudna jönni a ködös időben.
2010. szept. 24. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!