Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A vizsgán is ugyanazok a...

Kertész Körte kérdése:

A vizsgán is ugyanazok a kérdések vannak, mint az Etitánban próbavizsgán? Át fogok menni elsőre?

Figyelt kérdés

A napokban végeztem a tanfolyammal, szerencsésen megvan az alkalmasságim is, folyamatosan gyakorlok a próbavizsgával az Etitánon.

Viszont alkalmassági után elmentünk az autósiskolához, leültetett egy gép elé, amin a régi szoftverű vizsga kérdéssor volt rajta (ami már elavult). Meg kellett oldjak 12 feladatot, amiből 3 hibás lett, mert az Etitánban még az elméleti részén, de a gyakoatin biztos, hogy nem találkoztam vele.

És én annyira el vagyok keseredve, hogy hogyan fogok én a vizsgán teljesíteni, ha az autósiskolában pórul jártam, egyébként 70-75 közti próbavizsgákkal zárok az Etitánon..



2022. aug. 26. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyféle KRESZ van. Azt KELL értőn (!) megismerni, megtanulni.

A gombot böködő hülyék miatt a kérdések számát felturbózták talán tízezerre.

Ez úgy lehetséges, hogy összevissza csavarták ugyanazt a témát.

Lehet akár öt egyformának tűnő kérdés is, a különbség esetleg csak egy szó, egy vessző stb. Az e-Titánban ennél jóval kevesebbel találkozol, talán ezer sincs. De ami szerepel benne, ugyanaz megtalálható a vizsgaprogramban is.

2022. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Ugyanazok vannak mint a próbavizsgán.Ha 70-75 pontosokat csinálsz simán meglesz.
2022. aug. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy át fogsz-e menni, nem mondható meg csak abból hogy átlagban milyen teszteket csinálsz. Ad rá egy valószínűséget, de biztosat nem mond. Én anno úgy csináltam a jogsit, hogy a gimnáziumi osztályom sok tagja együtt csinálta egy sulinál kedvezményesen az iskola által, tehát láttam hogy a többieknek hogy megy, stb. Voltak akik egész nap seggelték a kreszt és minden teszten átmentek jó eredménnyel, ők például nagy részben tényleg átmentek a tényleges vizsgán is, de volt aki mégis megbukott, mert pont olyan kérdéseket dobott neki a gép amit nem tudott. Olyan is volt aki a teszteken általában megbukott, aztán a vizsgán meg egy hibával átment és először fejezte be a feladatsort mindannyiunk közül.


Ne izgulj, tanuld meg legjobb tudásod szerint és úgy ülj le vizsgázni, nem a világ vége az sem ha elsőre nem sikerül, de ha izgulsz azzal csak rontasz a helyzeteden.

2022. aug. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
1,5 hónapja vizsgáztam, és előtte rengeted tesztet csináltam az e-Titanban, a vizsgán mégis találkoztam újjal, vagy másként fogalmazott kérdéssel. Ha rendesen megtanultad a Kreszt akkor nem lesz gond, mert a kérdések bemagolása nem segít. Meg jól átkell gondolni a választ, mert ott nem lehet javítani mint az otthoni tesztben.
2022. aug. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ha jól megtanultad a kreszt akkor a kérdése is jól kell tudnod válaszolni.

Valóban létezik, hogy egy kérdést 5x is beleraknak 1-1 szó felcserélésével, hozzáadásával, vessző hozzárakásával. Így nem feltétlen ugyanazokat kérdezik.

2022. aug. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pár évvel ezelőttig működött ez, hogy beseggeled a kérdés-válasz párosításokat, mert akkor volt párszáz kérdés.

Azóta megemelték több ezerre a kérdések számát és sok hasonló van, így nem fog működni a seggelős taktika.

Jó dolog a tesztnyomkodás, de csak akkor ha tanulsz a hibákból és átnézed a kérdéses témakört.

2022. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan tévedésben vannak, úgy gondolják, hogy a KRESZ tanulásának módja a teszt sorokon gyakorlás.

Azzal valójában csak a kérdés-válasz párosítást magolják.

Azért jön rendszeresen a parázós kérdés, hogy a vizsgán is ugyanazok a kérdések lesznek-e, mert egy másképpen megfogalmazott, más stílusú ábrán bemutatott forgalmi helyzetre más nem tudják a választ, nem a szabályok ismeretében válaszolnak, egyszerűen csak a kérdéshez tartozó helyes választ magolták be.

Az interneten is lehet találni néhány, a vizsga-adatbázistól eltérő teszt sort, közlekedési-helyzetes feladványokat, érdemes azokat is kipróbálni.

A KRESZ vizsga kifejezetten laza felmérő, a 10 hibapont határ miatt.

Nem is ott lesz lényeges a KRESZ tudás, hanem a vezetés gyakorlások során, amikor már gondolkozási idő sem lesz, úgy kell szabályosan közlekedni.

A forgalmi vizsgán egyetlen hiba miatt meg lehet bukni, és azonnali bukást jelentő hiba a "közlekedési szabályt sértett"

Jó hír, hogy a forgalmi vizsgáig még van idő tanulni, az iskolában sikertelenül kitöltött teszt figyelmeztető jelként hasznos

2022. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
…és tegyük hozzá, amikor már önállóan vezet valaki, ezredmásodperc alatt hozható végzetesen rossz döntés. Még olyannál is, aki minden tekintetben nagyon jól vezet. Baleset esetén meg majd a szakértő több hetet fog kotlani a mi lett volna ha kérdésen. A halottaknak már édes mindegy lesz.
2022. aug. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanaz. A mostani kresz-vizsgám semmiben nem különbözött a 10 évvel ezelőtti másik kategóriás vizsgámtól. Ettől függetlenül nem a vizsgán kell átmenni, hanem tudni kell a kreszt. Végtelen idő van rá, kérdésenként egy perc, pedig a hárompontos kérdések pont olyanok, amiket 1 másodperc alatt "meg kell tudni válaszolni" a valós közlekedésben. Menj át a vizsgán (mondjuk csinálj sorozatban 15 hibátlan próbatesztet, és akkor meglesz a vizsga 73-74 ponttal), és aztán vezess, vezess, vezess.
2022. aug. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanazok vannak, mint az E-Titánon.
2022. aug. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!