Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire veszélyes a robogó?

Mennyire veszélyes a robogó?

Figyelt kérdés
Természetesen betartva a maximális 40km/h órás szabályt. Mennyire zavaróak az autósoknak? Mennyire nézik le őket? Érdemes venni egyett? 18 éves vagyok, nem sokára kész a jogsim. Természetesen nem mindennapos használatra lenne. Ha egy rövid távot kéne megtenni stb. Mi a véleményetek? Valakinek van közületek robogója?
2022. szept. 2. 15:41
A kérdező szavazást indított:
Baromi veszélyes inkább ne vegyél
Nem kell tőle rettegni, de nem a legjobb
Kellő odafigyeléssel teljesen jó
12 szavazat
 1/7 Ladislaus433 ***** válasza:
100%
hol kozlekedvel vele? mert BP-esten en nem vallalnam be, videken nyugisabb helyen jo lehet. vegyel jo sisakot+vedofelszerelest is
2022. szept. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miskolc.
2022. szept. 2. 15:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy üres utcán mész, akkor biztonságosabb 40-el menni, mint gyorsabban.

Ha viszont forgalmas helyen használod, akkor fel kell venni a forgalom ritmusát, együtt kell közlekedni a többi résztvevővel. Ebből van a leszorítás és egyéb konfliktus, hogy nagy a sebesség különbség. Inkább iktasd ki az összes fojtást, korlátozást, mert ha nem tudsz az autókkal egy sebességgel menni forgalmas helyeken, abból van a baj.

Én ezt tudom javasolni röpke két év Budapesten való robogózás után, amit leírtam. Ha tud a robesz legalább 60-65-el menni akkor nem lesz gond. Negyvenes korlátozással pacman játék lesz Te és az autók szereplésével.


"Természetesen nem mindennapos használatra."

Ha megvan a jogsid, csak kellő gyakorlással tudsz rutint szerezni, ne a garázsnak vedd a robogót hanem magadnak. Amíg jó az idő használd. Pesten minden buszjáratnál gyorsabb volt nekem mivel robogóval nincs dugó és a parkolás is könnyen megoldható.

2022. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

a kiskerék miatt veszélyes. Amúgy kényelmes. Egyszer el kell kezdeni, friss jogsihoz tökéletes.


Pár év múlva írd meg milyen Harleyt vettél?

2022. szept. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Q robogósokat senki nem nézi le, az fóbia, hogy lenézik a robogóval közlekedőket.

A veszély abból adódik, hogy két, kisméretű keréken kell egyensúlyozni, sokszor kátyús utakon, és közben jönnek a gyorsabb járművek is melletted

Írták itt, hogy a forgalom ritmusát felvenni... valóban nem szól azért a rendőr, ha robogóval nem 40, hanem 50 körüli sebességgel haladsz, csakhogy sokszor lakott területen belül is 60-7₩ km/h közötti sebességgel közlekednek - azt a ritmust egy robogóval, rutin nélkül ne akard felvenni.

Vannak olyan utak, ahol különösebb gond nélkül, nyugodtan lehet robogóval haladni, és vannak a veszélyesebb zónák.

Előtted kátyúk lehetnek, melletted gyorsabbak az autók, és kis pont vagy az úton, az autóban ülők körül van holttér is, lehet éppen úgy haldsz, hogy éppen a holtterében vagy, ami nem menti fel az autó vezetőjét, de ezért is veszélyes a robogó, mert a robogós sem számol azzal, hogy lehet nem is látja az autó vezetője, hol van pontosan, és élesen kerülne ki egy kátyút, akna fedelet...

2022. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Annyi cigány és vezetésképtelen van az utakon, hogy én 4 kerék alá nem adnám senki helyében. Ha mégis, akkor életveszélyben van mindig. Minimum egy Swift-et mondanék ha olyan szegény valaki.
2022. szept. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Életveszélyes!
2022. szept. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!