Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A modern robbanómotorok...

A modern robbanómotorok tényleg jobban kopnak?

Figyelt kérdés

Ebben a videóban a srác azt állítja, hogy a mai modern autókban a robbanómotorok nehezen melegednek be, ami fokozott kopással jár.


https://www.youtube.com/watch?v=MxvdXEJOX-8


Ez csak szerintem hülyeség vagy ez tényleg igaz lehet? A modern autóknál tényleg káros a helybenjáratás? Indítás után azonnal indulni kellene?



2022. szept. 7. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Kizart, hogy rosszabbak a modern motorok ugy altalaban. Hany lada mehetett el 2-300e km-t motorgeneral nelkül, de őszintén?
2022. szept. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az, hogy nem hallottam még ilyenről, hogy hidegen járatástól idő előtt kopott volna el a motor. Pedig már az én autómban is közel 300 ezer kilométer van és szoktam hidegen járatni. Nagyon furcsa állítás hangzik el a videóban.
2022. szept. 7. 18:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaaa, a vidi kimaradt. Igen, en ezt a sracot nem annyira csípem, de van a Gajdan Miki, neki kicsit tudomanyosabb a magyarazata erre, ugyanezen a platformon. A vidiben ugye egy benzines IS van, tehát helyből szívó benzines motorokra ertendő a 20-30 mp melegítés a hazai hidegebb időkben.
2022. szept. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

nem néztem meg a videót, mert a mai motorok nem kopnak jobban, mint a 90 előttiek. Nemcsak a hengerek/dugattyúk/gyűrűk készűlnek jobb anyagból, hanem a kenőolajok is sokkal jobbak(fullszintetikus olajok)

Persze hamar haza lehet vágni egy motort, ha több olajcsere is kimarad, csak rátölt valami botond ásvámyit, hidegen is üveghangon jár, stb..

2022. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kopnak jobban, de tény hogy sokkal kényesebbek a kenőolaj minőségére és a csereperiódus betartására. Ha egy motor pl. 0W20-at kér, akkor nincs olyan, hogy jó abba az 5W30 is, mert épp az van hordós kiszerelésben. Egy időben számos Toyota motor ment tönkre ilyen nagyvonalúság miatt.
2022. szept. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15%
A régi motorok tartósabbak voltak, de nem amiatt mert kevésbé koptak, hanem egyszerűen több anyag volt bennük. A mai könnyűfém motorok nagyon ki vannak centizve, vékony a hengerfal, gyengébb anyagból van a blokk, a belső alkatrészek szintén, hiszen a súlytöbbletet így próbálják faragni. A régi motorok még a sokkal rosszabb minőségű ásványi olajjal is tovább bírták, mint a mai érzékeny motorok a sokkal jobb szintetikusokkal.
2022. szept. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!