Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "A korlátlan" jogosítvánnyal...

"A korlátlan" jogosítvánnyal milyen kezdő motort ajánlotok?

Figyelt kérdés

Most teszek A-s jogsit, a tanulómotorom egy Suzuki GSR 600-as.

Viszont csak 160 cm vagyok (ráadásul lány), senki nem motorozik rajtam kívül a környezetemben, ezért nem feltétlenül szeretnék egy nagy géppel kezdeni.


Bejárni szeretnék vele, illetve nyilván hétvégén menni kicsit nagyobbakat. Arra gondoltam, hogy egy öregebb 250-es motort veszek, nagyjából 300 ezer forintig (A kisebbik Honda Hornet nagyon tetszik, de úgy látom, ebből alig van).


Ti mit választanátok? Mit gondoltok erről?


2018. máj. 4. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Bejárni a nagyrobogók a legkényelmesebbek, van bukókeretes is. Egyik unokatesóm jár hobbiból versenyezni ringre, de városban ő is kicsit klasszikus stílusú Vespa nagyrobogót használ.
2018. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ilyet:

[link]

2018. máj. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Felesleges, már valószínűleg megette a kenyere javát a régi hornet, ami meg fel van újítva használják is vagy horror áron.

Bejárni meg kényelemre tényleg nagyrobogókat tudom én is ajánlani.

2018. máj. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mondott butaságot az előttem szóló, munkába járni tényleg nagyon ésszerű egy robogó. Hátránya, hogy alacsonyan van az ülése és nem fogsz ellátni a SUV-ok fölött. Továbbá hétvégi gurulás nem annyira jó, mint hagyományos motoron.


Én Honda CBF250-el kezdtem. Nézd meg, hátha tetszik. Az enyémnek mondjuk kicsit kopott volt a kuplungja így könnyen lefulladt indulásnál. Erre figyelj oda.


Másik jó választás lenne a Suzuki GS500, 35kw-os verzió. Ez volt az egyik tanulómotorom. Nagyon könnyű irányítani, pillanat alatt visszafordultam vele bárhol.


Mindenesetre, ha már megvan a motor, menjél vezetéstechnikai tréningre. Évente egyszer érdemes, kétszer ajánlott. Hungária rendőregylet tart olcsó és jó képzést, de Rili klub is nagyon profi. Amelyik neked közelebb van. Ők a magyar motoros rendőrök által használt technikát oktatják. Honda tréningjét viszont került, az forgalomra nem az igazi.

2018. máj. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!