Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Főzi a vizet az autóm. Mi...

Főzi a vizet az autóm. Mi lehet a baj??

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lenne egy ford fiestám 1.3 duratec motorral, az lenne a problémám hogy főzi a vízet. Termosztátot cseréltünk de akkor is fent áll a hiba. Ventilátor az is bekapcsol időbe, de nem hűti le folyamatosan melegszik. Egyedül ha rá adom a fűtést csontra akkor hűl vissza normal hőfokra, viszont ha le veszem a fűtést lassan megint lelegszik ....így fűtéssel tudok csak közlekedni vele 😔😔

2022. szept. 15. 14:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Át kell nézni a rendszert mert valahol nem jól cirkulál benne a víz.

Vízpumpát is mert ha nem keveri akkor is ilyet csinál.

De először megbontani valahol és belenyomni egy slagot , nyomatni és nézni hogy keresztül megy-e rajta a víz.

Csak ilyen baj lehet.

2022. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nézd meg,hogy a hütő nincs-e tele bogárral, esetleg a lamellái nem-e porladnak. Amennyiben van klímád,úgy a két hütő közt rengeteg szemét tud összegyülni, ettől is túl tud melegedni a motor
2022. szept. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
így olcsón tudhatnál teát vagy kávét főzni útközben. Ha viszel valakit, könnyen meg is kínálhatnád.
2022. szept. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 krwkco ***** válasza:

Azt mondják, hogy ez a hűtőrendszer kilevegőzi magát, de ez nem mindig igaz.

A hűtő jobb felső sarkában van egy kereszt alakú bevágásos műanyag csavar. (Ha a hűtő még gyári.) Azt annyira meg kell nyitni, hogy kieressze a levegőt. Közben tölteni kell a folyadékot a kiegyenlítőtartályba.

Ha ez nem segít, akkor ki kell venni a hűtőt. A hűtófolyadékot ne engedd a földre, fogd fel egy kivágott olajos kannában vagy kivágott 5 literes desztvizes palackban. A ventillátort le lehet akasztani. A hűtőt alul két nagy csavar tartja, azokat lecsavarva, felfele ki lehet venni. A jobb oldalon alul-felül ki kell csavarni a kereszthornyos csavarokat és a hűtőt teljesen át kell mosni.

A termosztátnak úgy kell lenni a házában, hogy a palástján a lyuk felül legyen.

2022. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm a válaszokat!

Teljes rendszer mosás,termosztát csere,termosztát után légtelenítés... hűtőventilátor időbe bekapcsol gondolom érzékelők jók,hűtő körül is tiszta mindent jónak látott a szerelő.

De akkor mégis mi lehet a baja??! ☹️ szerelőm mondja szerinte hengerfejes.. de semmi olyat nem produkál hogy hengerfejes lenne(nem füstöl.nem fogy a víz, olajba se látok vízet vagy habos lenne, a vízbe se látok semmi olajos témát.. és az olaj se fogy.

Jah beöntősapkát is cseréltem, mert mondták az is el öregedhet de semmi nem változott

2022. okt. 2. 12:34
 6/20 krwkco ***** válasza:

"A jobb oldalon alul-felül ki kell csavarni a kereszthornyos csavarokat és a hűtőt teljesen át kell mosni."

Ez is megtörtént? A két csavar kivételével?

2022. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 krwkco ***** válasza:

"szerelőm mondja szerinte hengerfejes.."

De azt írtad:

"Egyedül ha rá adom a fűtést csontra akkor hűl vissza normal hőfokra, viszont ha le veszem a fűtést lassan megint melegszik ..."

A fűtés rákapcsolása nem javítaná meg a hengerfejességet. A fűtés még a víz keringésben sem csinál semmit, mert nincs melegvizes fűtéscsap. Csak annyi történik, hogy a belső hőcserélőnél, mint egy kis hűtőnél, elkezd áramolni a levegő. Ez hogy akadályozná meg, hogy a hengerből a tömítés mellett befújjon a gáz a hűtőkörbe? Ha igaz, amiket leírtál, akkor a szerelőd téved.

2022. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Persze ahogy írtam a meleget rá adom akkor hül vissza . SZervízbe mosták át ott cseréltek termosztátot is,szerelőm beteg volt 1 hónapig így ezzel a problémával nekem sűrgős volt az eset el vinni valahová át nézetni meg orvosolni.Tegnap voltam szerelőmnél mostmár jobban van, ő is nézte mindent át nézett a rendszert keringés melegedés minden jó.a hűtőt mondta azt kéne meg nézni lehet át se mosták,de ha az se lessz jó akkor a hengerfejjel lessz valami gubanc.ő se érti mitől lehet ez pedig látszólag minden rendben.

Moat jut eszembe a katalizátor túlmelegedést jelez 2 hónapja ez befolyásolhassa??? Csak azért kérdezem mert ugye ennek a tipusnak fent van a katalizátor, de menetre ugyanúgy jó az autó nem vettem észre hogy torpanna, erőtlen lenne vagy füsfölne

2022. okt. 2. 17:52
 9/20 krwkco ***** válasza:
A légtelenítő csavart megtaláltad?
2022. okt. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az pontosabban hol van ennél a fiesta típusnál? Mert találtam egyet felül az oldalán egy műanyag csavart kicsavartam víz jött belőle gondolom az volt 🙄
2022. okt. 2. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!