Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akinek van tpms szenzor, jól...

Akinek van tpms szenzor, jól mutat az értéket mutatja amit a benzinkúton s magatoknak be állítotok?

Figyelt kérdés
Kúton felfújtam a 4 gumit 2,5 bar,,a műszerfalon meg 257 egy másik gumin meg 262 ..

2022. szept. 17. 07:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom ezek kPa értékek. Azok teljesen jók, pár század bar eltérés simán lehet. Meg a gumik sem feltétlenül egyszerre melegednek, ez is okozhat ilyen eltéréseket. Elég ha csak az egyik oldalon süti a nap a másikon nem.

Egyébként igen, nálam is elég pontos, de ilyen eltérések előfordulhatnak. A 2005-ös és a 2018-as autómon is ilyen.

2022. szept. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
46%

Az a baj, hogy a benzinkúton is ilyen párezer forintos mérőórák vannak, amik kb. annyira pontosak, mint ha én a semmi alapján tippelnék egy értéket. Nincsenek kalibrálva és nincsenek hitelesítve. Nekünk is volt melóhelyen 3 pontosan ugyanolyan mérőóra és ugyanazt a kereket lemérce a 3 óra 2.0 és 2.4 bar között mutatott. Teljesen megbízhatatlan, ekkora eltérés már közel sem fér bele az elfogadható tartományba, főleg, ha TPMS van az autóba ami elkezd hisztizni.


Vettünk helyette kalibrált és hitelesített Michelin mérőórát, azzal még soha nem volt baj. 30 ezer körül van, hétköznapi embernek lehet nem éri meg, de nekünk igen és szerintem a benzinkutaknak is illene legalább ilyen minőséget választani, sőt, én kötelezném is őket rá.

2022. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!