Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Mégane 1.4 Mk1 nem indul?

Renault Mégane 1.4 Mk1 nem indul?

Figyelt kérdés

Itt van nálam egy Renault Mégane Mk1, 1.4 központi befecskendezéses, E7J motorkód, 1997-es. Lábán jött be, állítólag eddig is volt néha egyenetlen járása, de ment, most viszont nem indul.


Korábban az egyenetlen járásra máshol vízhőmérséklet jeladót mondtak neki, gyanús volt nekem, de tulaj kérésére kicseréltem, semmi. Gyertyák kritikán aluli állapotban voltak, kicseréltem, semmi. Szikra van, befecskendezés van, kompresszió van (2-es henger gyengélkedik, de semmi olyan, ami miatt nem indulna legalább 3 hengerrel), úgyhogy a főtengely jeladó, inercia kapcsoló, vezérlés és egyéb ötleteket el is vetettem. Féktisztítóval sem nyekken meg, hiába van szikra, úgyhogy az egyetlen ötletem, hogy van ugyan szikra, de talán gyenge, szóval trafó, vagy elosztó, de tulajnak szűk a pénztárcája, úgyhogy vakon nem engedi cserélni, biztosra még nem tudom neki mondani.


Valakinek esetleg ismerős a helyzet? Valami más ötlet, vagy megerősítés az enyémhez?


2022. szept. 23. 12:32
 1/7 A kérdező kommentje:

#1 Szakember-szerű lény vagyok, de aki azt állítja magáról, hogy mindent tud, az hazudik. Én meg nem is régóta vagyok a szakmában. Valamit nem tudni nem bűn, nem is szégyenkezek miatta, ha neked arra áll fel, hogy másokat próbálsz lekicsinyleni, akkor rossz ajtón kopogtatsz. Jó pap holtig tanul, én pedig szívesen tanulok.


Hogy miért itt kérdezek? Nem csak itt kérdezek, ez csak egy merész gondolat volt, hogy hátha van itt normális ember is (te már kiestél), aki látott ilyet és segítene.

2022. szept. 23. 12:55
 2/7 anonim ***** válasza:
28%

#1: Hiszen mint tudjuk, a szakemberek mindent tudnak, főleg a magyar autószerelők! Nincs előttük rejtély soha, bármilyen 25 éves romot képesek diagnosztizálni és elsőre megjavítani a szűk pénztárcájú kuncsaftjaik legnagyobb megelégedésére.

A kérdező gondolom pár évvel fiatalabb a kocsinál, és pályakezdőként még nem szarja telibe a munkáját, hanem egy kb reménytelen szituban igyekszik felesleges alkatrészcserék sora nélkül életre kelteni egy fostartályt, aminek már rég a bontóban lenne a helye. De ne aggódj, egy éven belül ő is megtanulja, hogy ilyen helyzetben nem agyalunk meg kérdezünk, hanem tárcsázzuk a kedves ügyfelet, hogy "kicseréltem X, Y és Z-t, egymillió forint lesz. Nem, nem indul. Na hívj egy trélert és vidd az udvaromból a szarodat"

2022. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#3 Pontosan ahogy írod. Lehet illene tudnom, de ahogy jól levágtad, konkrétan 2 évvel vagyok fiatalabb az autónál, nem is nagyon tanítják már az ilyen régebbi rendszereket, csak felszínesen ejtenek róla pár szót. Meg romhalmaz is, szóval bármi IS lehet a baja.


A "megoldásról" viszont annyit, hogy szerviz ugyan, nem garázskókányolás megy, de ez konkrétan ismerősé, szóval az anyagi kérdést csak nem hagyom figyelmen kívül. Ha kell neki akkor lesz ami lesz, ha nem akkor kitoljuk aztán menjen isten hírével.

2022. szept. 23. 13:15
 4/7 A kérdező kommentje:

#4 Te ugyanaz a szerencsétlen vagy, vagy egyszerűen itt mindenki visszamaradott?


1. Senki sem tud mindent, egy 60 éves szaki sem.

2. Nem gyk alapján javítok, egyszerűen feltettem egy kérdést.

3. Ha ez ilyen egyszerű probléma, hogy szégyen feltenni róla egy kérdést, akkor ne vitézkedj, hanem válaszolt meg, hisz te nyilván tudod a választ.

4. Ha nem tudod, akkor sem hőbörögni nincsen jogod, sem kérdőre vonni mások hozzáértését.

2022. szept. 23. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:

"1. Senki sem tud mindent, egy 60 éves szaki sem."

A 60 éves szaki tudja. Ha mégsem, akkor hidd el, nem gyíkhun fog utánaérdeklődni, miért nem indul egy faék egyszerűségű motor.


"2. Nem gyk alapján javítok, egyszerűen feltettem egy kérdést."

Azért, hogy az alapján tudj valamit kezdeni, mert egyedül nem megy.


"3. Ha ez ilyen egyszerű probléma, hogy szégyen feltenni róla egy kérdést"

Nem szégyen feltenni ilyen kérdést, ha otthon, magadnak, hobbiból javítgatsz. Te azonban egy "szakszerviz" alkalmazottjaként, tehát kvázi szakemberként vagy teljesen tanácstalan. Ez szégyen. És nem rád nézve, hanem a szervizre, ami téged alkalmaz, magát viszont szakszerviznerk nevezi.


"akkor ne vitézkedj, hanem válaszolt meg, hisz te nyilván tudod a választ."

Látatlanba', ugye?


"4. Ha nem tudod, akkor sem hőbörögni nincsen jogod, sem kérdőre vonni mások hozzáértését."

Tehát ha nem tudok kapros tökfőzeléket főzni, akkor nincs jogom megállapítani a te kapros tökfőzelékedről, hogy az szar? Na ne bohóckodj. Nem vagyok jártas abban a szakmáéban, amihez te - állításod szerint - értesz. A saját szakmámban viszont eléggé otthonosan mozgok ahhoz, hogy tudjam, ha valakinek gyíkhun kell megkérdeznie, hogy mit kezdjen ha nem indul a készülék, akkor az kókler.


Ismétlem, nem az a bajom, hogy a kérdező itt érdeklődik, hanem hogy egy szakszerviz alkalmazottja érdeklődik itt, majd az itteni információk alapján elvégzett javításért még van pofája pénzt kérni!

2022. szept. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5


"Ha mégsem, akkor hidd el, nem gyíkhun fog utánaérdeklődni"


Nagyon meglepődnél, ha tudnád, hogy mennyi guglizás és jútúbozás megy a gyakorlott szerelőknél is, az egymás közötti telefonálgatásról nem is beszélve. Nem gondolom, hogy a gyk annyival rosszabb lenne, itt is ugyanúgy lehetne értelmes választ kapni, a rosszakat meg nyilván figyelmen kívül hagyom.


"tehát kvázi szakemberként vagy teljesen tanácstalan. Ez szégyen"


Nagyon komoly tévedésben élsz, ha azt hiszed, hogy egy "jó" szerelő mindent tud és csak akkor lehet valaki "jó" szerelő, ha mindent tud. Az meg mindennek az alja, ha szerinted szégyen segítséget kérni tanácstalanság esetén. Szerencsére én nem te vagyok, nekem nem szégyen a tanulás és fejlődés, nekem nem szégyen ha más okosabb nálam és segítséget kell kérnem. Főleg, hogy további opció a "nem tudom, leszarom", illetve az "agyatlanul kicseréltem valamit, 200 ezer forintot kérek, ja de amúgy az autó továbbra is szar". Na ez a két opció a szégyen.


"nincs jogom megállapítani a te kapros tökfőzelékedről, hogy az szar?"


Ebben a példában viszont te nem leszarozod az én tökfőzelékemet, hanem előadod, hogy tökfőzeléket milyen könnyű csinálni, szégyen hogy én nem tudok jót főzni, pedig te sem tudsz.


"az itteni információk alapján elvégzett javításért még van pofája pénzt kérni!"


Először is, ez pont nem fizetős meló. De tegyük fel, hogy az: szerinted a tudás honnan jön? A te szakmádban a te tudásod honnan jött? Tanultál valahonnan, vagy valakitől. Tőled független forrásból szerezted. Azt a tudást te mástól vagy máshonnan kaptad. És van pofád pénzt kérni érte?


Sőt, tovább megyek. Most nem tudom rá a választ, de mondjuk kapok segítséget, megtanulom és legközelebb már meglesz a megoldás. Ebben a következő alkalomban is pofátlanság pénzt kérni? Hiszen a tudás forrása még a 600. alkalommal is a gyk lenne, pedig előtte 598 alkalommal saját kútfőből csináltam.

2022. szept. 23. 15:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy a "teljesen tanácstalan" kijelentést kikérem magamnak. Ha a kérdést elolvastad volna, akkor abból kiderül, hogy jópár kört futottam már vele és sok lehetséges okot kizártam. De ez nem egy általános probléma, ez egy speciális probléma.
2022. szept. 23. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!