Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs az autón műszaki...

Ha nincs az autón műszaki mennyibe fáj újra műszakisztatni?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok , hogy már pár hónapja lejárt , és mennyibe kerül a biztositást megcsináltatni ?
2022. szept. 25. 11:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9 Na de honnan tudod, hogy átmenne? Tudod te hány ember jön úgy be hozzánk műszaki vizsgára (amit nem mi végzünk, csak közvetítünk és előtte része egy átvizsgálás), hogy:


1. "Biztosan semmi baja."

2. "Most csináltuk meg."


És 10 ilyenből 8 megbukna, ha átvizsgálás nélkül vinnénk el a vizsgára. Nagyon sokszor még azok sincsenek tisztában a valós állapottal, akik saját bevallásuk és értékelésül szerint "értenek" hozzá, akkor egy hétköznapi ember mégis honnan tudná? Az, hogy vezetés közben nem érezni/hallani semmit, az a nullával egyenlő.

2022. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

De aki valóban ért hozzá és otthon szereli magának annak felesleges pénzkidobás szerintem.


Tőlem is kérdezték, hogy BIZTOS nem akarom az előzetes átvizsgálást?

Mert vittem a 30 éves olajkályhám a műszakira.


Már sokadjára vittem oda és eddig mindig kértem és mindig jó volt...

Szóval mindig otthagytam 5e ft-ot ajándékba ha úgy nézzük.

2022. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

#11, nem a 9-es vagyok, csak az írásodról jutott eszembe hogy ezek szerint én meg a másik véglet vagyok.

A szerviz, ahol a szerelőm dolgozik, egyben vizsgaállomás is. Mikor felhívom, hogy bejelentkezzek műszakira, mindig kérdezem tőle, hogy bevigyem-e az autómat pár nappal előtte egy átvizsgálásra. A válasza mindig az, hogy tök felesleges, mert ismeri az autómat. Mondjuk az igaz, hogy több mint 10 éve hozzá járok. Ha máskor nem, legkésőbb az időszakos olaj és szűrők cseréjénél (viszonylag sokat autózom, ezért ez nálam 6-7 hónapot jelent) látja alul-felül a kocsit. Amíg csorog ki az olaj pl. mindig szemrevételezi a fékek, futómű állapotát. Ha valami kopóalkatrészt kell cserélni és nem vagyok ott, felhív és mindig félve mondja, hogy ő utánanézett és a legolcsóbb utángyártott ennyi meg annyi. Gondolom volt már nem kevés tapasztalata ez ügyben a minden fillért az autójától sajnáló tulajoktól. Én meg mindig azt válaszolom neki, hogy ne szórakozzon már, vegye meg bele a gyárit és kész, nem akarok jövő hónapban megint jönni, mert széthullik a gagyi alkatrész!

2022. szept. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

#12 Igen, aki VALÓBAN ért hozzá annak tényleg "pénzkidobás", csak tudod van a Dunning-Kruger effektus, pont azok hiszik magukat VALÓBAN hozzáértőnek, akik rohadtul nem azok.


Ne érts félre, ezt most nem rád mondom, hanem általánosságban. Amikor bejön valaki, hogy vizsga kell neki, hibátlan az autó mert ő csinálja és tudja, aztán kiderül hogy lóg a fél futómű, azok is pontosan azt hiszik magukról, hogy VALÓBAN értenek hozzá. Akár még a mi felmérésünk után is, mert volt már aki elviharzott, mondván mi csak tolvaj hazug g*cik vagyunk, ő meg a pártatlan (nyilván) szakértő.

2022. szept. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!