Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az oka hogy a legtöbb...

Mi az oka hogy a legtöbb autóban így működik az üzemanyag szintjelző?

Figyelt kérdés
Tehát hogy teletankolás után kb. 100 kilométerig maxon áll, majd viszonylag gyorsan lemegy háromnegyedig, utána egyenletesen üresig, majd üres állapotban is fekszik még egy 50-100 km-t mielőtt megállna az autó. Mi ennek az oka?Miért nem linrárisra csinálják?
2022. szept. 28. 16:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy a gyártó által megadott tankkapacitás és az ehhez kalibrált óra az tényleg csak magát a tankot számítja. Viszont ha te csurig tankolod, a pisztoly lekattanás állít meg, akkor te nem csak a tankot töltötted fel, hanem még a beöntő csövet is, amiben simán elfér 2-3 liter. Ennek köszönhetően a benzin szintje jóval a szintmérő fölött lesz, mutatja a maxot és amíg ez az extra pár liter el nem fogy, addig a szintmérő végig maximumon lesz és maximumot mutat az óra.
2022. szept. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
nekem kb 100 km-enkent megy le egy egysegnyit
2022. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

Na hát az enyém szépen fokozatosan mutatja.

AZ valami gagyi autó lehet.

2022. szept. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
#1 vagyok, most látom hogy végig sem olvastam a kérdést és csak az első felére válaszoltam: a mutató azért fekszik mikor még van az autóban benzin, hogy ösztönözze a sofőrt a tankolásra. Hogy amikor meglátja a fekvő mutatót, az legyen a gondolata, hogy "bazmeg azonnal tankolnom kell", de igazából ekkor még van benne annyi benzin, hogy eljusson a következő benzinkútig, bármilyen messze is legyen tőle.
2022. szept. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Ja és #3-ra nem kell hallgatni, buta szegény. MINDEN autó így működik, ez egy ugyanolyan alapvető dolog az autókban, mint az, hogy a sebességmérő többet mutat a valós sebességnél.


Nekem pl. egy 2008-as full extrás H Astrám van, igaz nem mai darab, de szerintem kellően modernnek mondható, ráadásul a saját idejében egy nagyon magasan szerelt autónak számított. Fedélzeti számítógép, esőérzékelő, fényérzékelő, tempomat... manapság ezek nem kiemelkedőek, azonban még sok mai autó is ezek nélkül jön ki, akkoriban ez kiemelkedő volt. Na de a lényeg: ebben az autóban az üzemanyagszintből számított megtehető távolság 25 kilométer alatt nem ír ki távolságot, csak annyit, hogy: --


Ez is pont ugyanez. A sofőr ránéz, "bazmeg nincs benzin" és megy a kútra, nem fog az út szélén ragadni. Ez nem "gagyiság" kérdése, minden autó ilyen, a legmodernebbek is. A sofőrt védi. Ezek alapján én pont azt az autót hívnám gagyinak, amelyikben nincs ilyen. Ha ennyire nem tiszteli a sofőrt, na AZ lenne a gagyi. Lenne... ha létezne ilyen autó, de nem létezik.

2022. szept. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Az Astra sose volt autó mérce a többi közt és ezt ne vedd mintának.
2022. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

Azért az F és a G astra a maga idejében jó kis autók voltak....


Nekem is furán dolgozik az üzemanyagmérő... háromnegyed tankig nagyon lassan megy majd utána fél tankig valamennyivel gyorsabban.

Fél tankig közel 800km-ert tudok leautózni, holott a valóság meg 600km lenne.

Féltől negyedig begyorsul majd negyedtől üresig megint lassabban mutatja :)

2022. szept. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Szintén H Astra, csak 2005.

Full extrából hiányzik az állófűtés, kulcs nélküli nyitás és indtás, valamint a panorámaszélvédő. Továbbá "csak" félbőr ülések vannak benne, nem full bőr. Egyébként minden benne van, ami akkor elérhető volt hozzá. Nem behozott autó és semmi nem utólagos beszerelés. A teljesség igénye nélkül:

- Színes kijelzős navigációs rendszer (ma már persze nem nagy szám, 2005-ban nagyon nem volt általános.)

TPMS rendszer már akkor, 2005-ben! Gyári szenzorszett a téli és nyári kerekekben is.

- 18" gyári alufelni

- Ülésfűtés, félbőr kárpitokkal.

- Természetesen gyári kartámasz, gerinctámasz minden irányba állítható ülések.

- Megvilágított piperetükör a napellenzőben a vezető és utasoldalon is.

- Gyári napszemüvegtertó.

- Három részben dönthető hátsó üléssor.

- Csomagtérpadló alatt gyári rendező.

- Gyári hűtő/fűtő box.

- Quickheat rendszer, azaz akkor is meleget fúj a fűtés, ha hideg a motor, elektromos rásegítéssel.

- IDS+, azaz aktív, adaptív csillapítású sport futómű.

- Gomyomásra kapcsolható sport funkció, kikapcsolható ESP.

- Aktív kanyarkövető bixenon fényszórók.

- Esőszenzor, fényszenzor.

- Front, oldal, függönylégzsákok.

- Aktív fejtámlák.

- 7 hangszóró, Aux bemenet.

- Az ablakok természetesen hátul sem kurblisak.

- Gyári ledes hangulatvilágítás.

- Fűthető elektromosan állítható és elektromosan behajtható tükrök, belső tükör fényérzékelős.

- Gyári tolatóradar.

- Tempomat szerintem akkor se volt már valami hű de nagy durranat.

- Hűthető kesztyűtartó.

- Stb.


Na a lényeg: nekem kb 120-150 km-ig meg sem mozdul a mutató teletank után. Akkor kezd el csökkenni, de elég komótosan, kb féltankig. Utána viszont sokkal jobban zuhan. Negyed tank alá 10 éve mióta megvan, nem nagyon engedtem, ott nem tudom mi van.

Gondolom erre az a magyarázat, hogy a tank nem egyenletes keresztmetszetű teljes magasságában. Felül szélesebb lehet, lefelé keskenyebb.

Azt is megfeleltem, hogy nagy tempójú, tartós jobb kanyarban "megemelkedik a szint" a mutató szerint. Gondolom ekkor meg a centrifugális erő miatt ahogy megbillen, okozhatja ezt. Utána gyorsan visszamászik.

2022. szept. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Skoda Fabia: 5 kilométerig szépen egyenletesen mutatja lefelé, bár már 25 kilométernél ordítozik, hogy tankoljak. 5 kilométernél lejjebb még nem teszteltem, annyira nem vagyok bátor.
2022. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Modernebb, minőségibb autók pontosabbak.
2022. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!