Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fagyos időben reggeli inditás...

Fagyos időben reggeli inditás után nem szabad használni az elektromos ablakemelőket amig fel nem melegszik az utastér?

Figyelt kérdés

Tudom hogy oda vannak fagyva a tömitésekhez az ablaküvegek és tönkre teheti a villanymotort az ablakemelőben, na de az én helyzetem kicsit más mert az autó garázsban áll, igy ha szárazon ment be az autó akkor nem fagyhat oda, még ha kint -10 fok van a garázsban pedig kb. olyan -2 szokott lenni.

Inkább várjam meg ameddig felmelegszik az utastér?

Mert volt egy régi Toledóm és minuszos hidegben használtam az elektromos ablakemelőt és mindkét oldalon tönkrement és a fogaskerekek vagy micsodák letöredeztek.

A szervizben azt mondták hogy a fagyos időben használtam.

Emlékszem hogy akkor kicsit oda voltak fagyva az ablaküvegek mert akkor kint állt az autó és én meg akkor bekapcsoltam mert a rendőr is megállitott egyszer kora reggel.


2022. szept. 29. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor a Toledodnál valami nem volt kerek. Van benne (elvileg) akadás érzékelő, ami leoldja a motort.
2022. szept. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam.

A Toledo 2001-es évjáratú volt.

Mostani autom Hyundai i40. Csak gondoltak a tervezők az akadás érzékelőre. :P

2022. szept. 29. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Toledoban is kellett volna hogy legyen, elektromos ablaknál ez kezdetek óta biztonsági funkció, hogy ne csukja oda az ujjadat, meg a gyerek nyakát, meg ilyesmi.


Amúgy meg egy kis szilikont befújni a hézagba, ahová befekszik az üveg és probléma megoldva, ugyanezt lehet játszani az ajtókéderekkel is, rögtön nem fagy be semmi.

2022. szept. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy a fogaskereket ledarálja, de nem a fagy miatt, hanem mert egy 20 éves műanyag elgyengül. Az ledarálta volna nyáron is.

Az elektromos ablakokkal pedig a legelejétől kezdve jött az elakadás figyelése (egyszerű áramfelvétel méréssel a motoron), eleve ezekkel állt meg a motor a legalján és a legtetején is. Később ez lett finomhangolva automata ablakokká.

2023. máj. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!