Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem árulnak már manuális...

Miért nem árulnak már manuális váltós sportkocsikat?

Figyelt kérdés
Alapvetően közlekedésre szánt autóban én is az automata váltót prefelálom, mert pl. dugózni sokkal jobb egy automatával. De pl. roadsterekben (bmw z4, mazda mx-5, bmw z4, nissan 370z, audi r8,tt) szerintem sokkal jobb, ha semmilyen beleszólása nincs egy gépnek, csak az embernek, addig húzathatom, amíg akarom. Igaz az utóbbi 20 évben gyártott autómaták visszakapcsolnak padlogazra,meg van bennük kézi mód is, de ott is elektronika vezérel, egy idő után ha nem nyúlsz hozzá, elvált. Mégis a 2000-res években még a fent felsorolt sportkocsik kaphatóak voltak kézi váltóval is, most a mazda mx-5 kivételével csak automata duplakuplungossal kérhetőek. Én sajnálom, mert egy sportkocsi élményét szerintem kéziváltóval lehet igazán kiélvezni.
2022. szept. 30. 13:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Hát, vegyél olyat, ami még manuális váltóval szerelt. Manapság az automata a trendi, nincs mit tenni. A gyártók meg abba ölnek csak pénzt, ami cserébe hoz is nekik nem keveset. De nem kötelező új autót venni, vehetsz régebbi használtat is, ami megfelel az igényeidnek. Nekem spec nem is lesz soha pénzem új autót venni. :'D A GR Yaris azért piszkálja a fantáziámat, de beérem majd egy régebbi megfizethetőbb MX-5-tel is.
2022. okt. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!