Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F típusú gépkocsim...

Opel Astra F típusú gépkocsim indításának nyomógombossá tétele, hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

A gépkocsimnak a gyújtáskapcsolója szokás szerint tönkrement/F Astra/ zárbetét minden bizonnyal, meg immobiliser probléma, elforog, nem indul stb.


Kérdésem, hogy hogyan tudnák egy nyomógombot bekötni, hogy el tudjam indítani és haza tudjam hozni. Egyátalán gyújtást hogy tudnák csiholni, hogy legyen mert anélkül....?


/A gyújtás megjavítása az szervíz feladat lesz, ezzel tisztában vagyok, sajnos nagyon összetett a gyújtás szerkezet, így nyilván bajlódni sem akarok vele/


Tehát az autó hazahozatala csak a cél, ne ott a parkolóba álljon egy községgel odébb!


2022. okt. 1. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Húzzátok haza valakivel.
2022. okt. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet, de nem nagyon van kivel. Ha meg hazahúznám, utána innen az autószerelőhöz kéne...
2022. okt. 1. 14:17
 3/13 anonim ***** válasza:
Szétszeded/leszereled a gyújtáskapcsolót, kiveszed belőle az elektromos betétet és egy csavarhúzóval beindítod.
2022. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Szóval csak hogy értsem: lerobbantál egy random parkolóban és ott a parkoló közepén akarsz nekikezdeni faragni az autót, de ugyanezen logika mentén az már nem jut eszedbe, hogy kicseréld a gyújtáskapcsolót.


Közben ugye arról is beszélsz, hogy a javítás a szerelő feladata lesz, de mindeközben te drótozni akarod az autót ott a parkolóban, ami nehezebb feladat, mint a gyújtáskapcsoló cseréje.


Hát ennek aztán semmi értelme.

2022. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó erre csak negatív értékelést tudok adni. Legközelebb àllj hozzá normàlisan építö jelleggel, vagy maradj veszteg
2022. okt. 1. 16:35
 6/13 anonim ***** válasza:
#5 Erre nem lehet normálisan válaszolni és normális választ adni, mert mint írtam: semmi értelme. De ezt szerintem te is tudod, máskülönben leírtad volna, hogy miért nincs igazam.
2022. okt. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt írod, hogy immoval is gond van, akkor viszont hiába is próbálnád nyomógombbal, mert a motorvezérlő letilt, és csak tekerni fog az önindító.
2022. okt. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azért nincs igazad:

Ad1 gyújtáskapcsolót ezen cserélni nem egyszerű csak úgy.

Meg is kellene venni, ugye hétvé ge stb. Zárva minden

Be is kellene szerelni ugye, ez nem egy trabant vagy lada, ahol csukott szemmel kicseréli az ember az alkatrészt.

Ad2 nincs gyújtás se, tehàt se ki se be, mert olyan összezett ez a szerkezet, hogy csak na... a kérdésem lett volna mit kellene levenni hátha két vezeték érintésével elindul ez a roncs és talàn haza tudom vinni, nem itt verik majd este szét a parkolóba...

Ad 3 elhúzni el lehet, szerelőhöz hètfőn, ugye addig ott a kocsi, aggódhatok...

Ad4 autómentő lenne...no igen..fizess ebbe a gazdasági helyzetbe 50 ezret a lehúzó autó tréleresnek, holott egy építő hozzáértő lehet megmondja, mely vezetéket szedd le, hogyan,miként... pl. Egy F Astra fan./ aki okos tanácsod ad.

Nem ilyen okoskodó megmondó bölcs nagymenő mint te...

2022. okt. 1. 17:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Nincs egy haver aki hazahúzna?
2022. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát szerelő lesz valszeg. Az a baj ez nem Wartburg, hogy kicserélem azt szevasz..

De azt csak hétfő reggel.

/ ugye szerelők màr zárva/


Hazahúzni nem akarom, egyből ez közeli szerelőhöz. Kétszer nem akarok szenvedni.


Utolsó igazad van, valakit megkèrek. / nem az a típus vagyok, hogy valakinek szóljak, jobb szeretem egyedül megoldani, mert utána lekötelezett leszek ilyen vagyok ez van :-) /


Kössz a tippeket

2022. okt. 1. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!