Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy működik a kormányzár, ez...

Hogy működik a kormányzár, ez normális volt?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy ciki de nem vagyunk autózsenik.

Tegnap a férjem nem tudott elindulni az autóval, mert a kulcs nem forgott el a gyújtáskapcsolóban és a kormány is max egy centit mozgott. Google azt tanácsolta, mikor fordítaná a kulcsot egyidejűleg mozgassa a kormányt is, és így kioldott a zár. Mintha azt olvasta volna, hogy azért lehetett ez, mert nem egyenesen parkolt le a kocsival, a kormány nem volt alapállásban. Kerestem de nem találtam normális információt a neten. Valóban a nem egyenes kormányállás miatt volt? Vagy hogy működik?



2022. okt. 5. 11:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális mechanikus kormányzárnál.
2022. okt. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez így működik. De meglep, hogy erről még nem hallottatok.
2022. okt. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Úristen
2022. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

"nem vagyunk autózsenik"

Ez nem a megfelelő kifejezés, mert ez már dícséretnek, sőt magaszalásnak számít, ha egy jogosítvánnyal rendelkező férfi nem tud gyújtást adni egy autóra, és a neten keresi rá a megoldást. Illetve ketten is keresitek, hiszen te meg kiírtad a kérdést.

2022. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es. Honnan is kellene a kormányzár működéséről tudni, ha se a gyakorlati oktatás alatt, se a kresz alatt nem magyarázta el senki? Első autó, először fordult elő ilyen. Szerintem nem olyan meglepő
2022. okt. 5. 12:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kormányállástól függ, a kormányzár akkor "kapcsol be", ha a kulcs nélkül megpróbálod elfordítani a kormányt. Pl. kiszállásnál belekapaszkodott.


Ennek az egésznek az az értelme, hogy egy féltéglával és egy vontatókötéllel ne lehessen ellopni egy autót.

2022. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
19%

Erősen csodálkoznék, ha a tanfolyam alatt erről nem lett volna szó.

Sőt még emlékszem is olyan kérdésre ami erről volt.

Gyakorlati oktatáson meg nyomógombos autó volt? Kétlem.

Én nem vagyok meglepődve, hogy egyesek kiakadnak ezen mert valljuk be elég láma kérdés volt.

És ha ilyen szinten van az autózáshoz való tudás milyen lehet a többi.

És vagyunk páran akiknek MUSZÁJ autózni miközben ilyen szintű emberek vannak a forgalomban. Most minden bántás nélkül.

2022. okt. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

#7: Nekem sem tanították meg semmilyen hivatalos forrásból.

Kresz oktatáson nem került szóba. Gyakorlati oktatásnál sem, hiszen az oktató mindig úgy várt rám, hogy a kulcs az autóban volt.

Ha nincs otthon autó, akkor honnan tudja?

Nem azért van ez az oldal, hogy kérdezzenek, olyat amit amúgy ciki lenne máshol?

2022. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Waaaaaw
2022. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
#8-as életszerűtlen. Le van írva pl vontatásnál mire kell figyelni. Az elsők közt van, hogy kormányzár. Ha még a gyakorlati oktató nem is hívta fel a figyelmet rá. Az hogy ti nem tanultátok meg illetve átugorva lett az a ti bajotok. Mellesleg naponta történik meg velem is, hogy beszállok az autóba, megfogom a kormányt meghúzom picit és beugrik a zár. Kizárt hogy erről valaki ne hallott volna vagy nem lenne benne a tananyagban. Csak ugye pénzért jogi elv van, nem kell sem tanulni sem teljesíteni semmit. Mint a piacon. Pénzt befizet és jogsit kap. Aha. Aztán ilyenkor meg egyszerre ketten keresik a megoldást a neten. 😂
2022. okt. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!