Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort ajánlotok kezdő...

Milyen motort ajánlotok kezdő motorosnak?

Figyelt kérdés

Na a következő van! :)


Januárban kezdem a motoros jogsit (korlátlant), eddig csak Simsonon ültem.

Olyan motort keresek amin viszonylag egyenesen lehet ülni és sportos, természetesen használtan. (túra-sport,naked motorokat néztem) 700ezer körül.


Tudnátok ajánlani?


Mitől óckodjak, mit kerüljek?


Köszönöm a jótanácsokat :)



2022. okt. 6. 19:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és olyan 500 köbventi felett, hamár korlátlan a jogsi :) Nem akaro kse túl nagyot se kicsit
2022. okt. 6. 19:13
 2/6 anonim ***** válasza:

enyi pénzből nehéz lesz

én ktm duke 390-et tudom ajánlani, igaz nincs 500ccm felett de kezdésnek tökéletes és eladni is könnyű lesz később

2022. okt. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én már a rutint csinálom, és 11.-én vizsga, de sajnos ebből csak jovőre lesz jogsi, mivel hivatalosan október végéig lehet csak gyakorlati oktatást csinálni, a városi vezetés meg még hátra van, sokan vannak és idén már nem férek bele. Márciusnál előbb meg nincs kezdés ha jól emlékszem az oktatóra.

Nálam amik a kiszemeltek azok tura sport vagy túraenduró. Egyenlőre ami cél az Honda CBF 600S, vagy mivel most gyakorlok igaz az naked, az a Kawasaki ER6.

Ha csak januárban kezded, akkor a saját esetemet alapul véve, lehet még kicsit korai azon agyalni, hogy milyen motort vegyél. A rutinnál meg számolj plusz órákkal, mert először csak 125-össel fogsz menni, majd fokozatosan kapsz nagyobb gépet, azokkal meg nem egyszerű forgolódni a pályán.

2022. okt. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából ez több mindentől függ. A legfontosabb, hogy tisztában legyél, hogy mennyire vagy magabiztos jó sofőr, mennyire tudod egyszerre a motort jól kezelni ezzel együtt a forgalomban biztonságosan részt venni. Ha erősebb, nehezebben kezelhető és a tudásodhoz képest erős motort veszel akkor el fog menni a kedved a motorozástól. Nekem júliusban lett meg az 'A' korlátlanom, előtte 1-2 kölcsönmotorral endurózás volt. Ott tanultam meg a váltást és unblok a motorozást. Eddig ugy voltam, hogy a 3-4 bevált motorból választok ami a sulikban is szokott lenni. Suzuki Bandit 600, Honda Hornet 600, Kawasaki er6n, Suzuki sv650. Szerencsémre a sulimban volt egy első generációs z750 is. Azt kaptam meg és egyből megszerettem, és végül egy ilyenre esett a választás. DE! Azt tudni kell, hogy ez nagyon nem játék már. Ez 110 ló. Ha egy 18 éves képzeletben motogp világbajnoknak hiszed magad ki fog nyírni. Viszont ha higadt, okosan mérlegelő, megfontolt személy vagy akkor ez is jó választás tud lenni. Nem azt mondom, hogy a távolsági busz mögött kell totyogni, de nagyon nagyon figyelni kell. A lényeg az itt leírtakban az, hogyha fejben okés vagy és magabiztosan ülsz a motoron, tudod kezelni a 200kg-os súlyt akkor választhatsz nagy motort, de ha majd rutinon ugyérzed ezt még nagyon tanulni kell akkor érdemesebb egy kategoriával visszább választani. Pl Egy Suzuki gs500, kawasaki er5. Ezek iszonyat jó motorok. De a 700 az sajnos kevés mindegyikhez.
2022. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
700 kicsit karcsú, de 800.000-1.200.000 között jó állapotú Honda CB600F-eket ki lehet fogni. Én japánpárti vagyok, ha motorról van szó.
2022. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és annyi még hogy amilyen árban a teljesen lelakott GS500-akat, CB500-akat mérik, hát, azokra a sorkettesekre nem költenék annyit, egy normális motor nem annyival drágább, mint amennyivel többet ér.
2022. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!