Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Igaz az hogy ha túl nagy a...

Igaz az hogy ha túl nagy a nyomás a kocsigumikban akkor jobban fogyaszt az autó?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom hogy jobban eszi az üzemanyagot, de apum elhelyezett hogy ennél nagyobb hülyeséget nem tudnék kitalálni, pedig sofőrsuliban is úgy tanultuk.

2022. okt. 8. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
aha, a kisebb gördülési ellenállás szerinted nagyobb fogyasztást jelent?
2022. okt. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, én így tanultam s csak feltettem egy kérdést:) Nem értem hogy miért nem lehet normálisan válaszolni
2022. okt. 8. 21:58
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Túlfújt gumival kevesebbet fogyaszt, alulfújt gumival többet.

A gumi kevésbé/jobban deformálódik, ez okozza a különbséget.


Persze emiatt még nem éri meg túlfújni, rosszabbul tapad, a közepe elkopik és rossz úton is könnyebben kapsz defektet.

2022. okt. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!^-^
2022. okt. 8. 22:18
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen normális választ kaptál, de szabad szemmel láthatóan nagyon nem te vagy a legfényesebb izzó a csillárban. :)
2022. okt. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jah me te van a legtündöklőbb:)) mint mondtam nekem az oktató mondta, de úgylátszik te sem vagy különb nálam ha nem tudtad értelmezni😚
2022. okt. 8. 22:25
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Pedig ennek belátásához nem kell a félhülye oktató se: ha egy bringán lapos a gumi, nehezebb vagy könnyebb tekerni?
2022. okt. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

" Igaz az hogy ha túl nagy a nyomás a kocsigumikban akkor jobban fogyaszt az autó? "

A jobb fogyasztás az azt jelenti hogy kevesebbet eszik.

Tehát ez igaz .

2022. okt. 9. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A GKI vizsgán ez a grafikon szerepel.

Ez nehéz tehergépjárművekre vonatkozik, személyautóknál nagyobb fogyasztás csökkenés érhető el, mert jobban túl lehet fújni az abroncsokat.



[link]

2022. okt. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!