Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Passat tényleg kb nulla...

VW Passat tényleg kb nulla vezetési élményt nyújt?

Figyelt kérdés

A most is futó generációra gondolok, konszernen belül az A4 vetélytársa, sok újkori és használt tesztet is néztem róla. Innovációban, fejlettségben van olyan jó mint egy A4 azt mondják, viszont sokban azt mondták hogy a vezetési élmény szinte nulla az A4-hez képest, a Passat inkább céges kocsinak jó hogy el vigyen A-ból B-be de azért tudja azokat amit egy mai autónak kell vagy még többet is.


Mi a véleményetek a B8 generációról? Valóban nem olyan hű de jó vezetni?



2022. okt. 8. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem is olyan régen használtam egy hónapig egy 2.0 TDI kombit a B8-ból, közepesen felszerelt akkor új (560km volt benne) autót. Mentem vele egy több mint 2x1000km autópályás távot Európában egy fenékkel mindkét irányba, meg használtam városban is eleget.


Olyan, amilyennek lennie kell. 210-re állított tempomattal is csendes és 8-10liter közötti fogyasztást mutatott a computer, nem német szakaszokon 130-150 között elvolt 5-6 liter között megpakolva istenesen.


Az viszont tény és való hogy vezetési élményről nem beszélhetünk. Egy kényelmes, tágas, jól használható, mindenben jó autó, de semmiben nem kiemelkedő, és pontosan ez a lényege a legtöbb VW konszernterméknek.


Nem gondolom hogy az A4 olyan sokkal jobb lenne vezetési élmény terén, persze az S4, RS4 már más tészta, de ha azokat odarakod egy M3 vagy C63 mellé akkor megintcsak kicsit “meh” (igen, vezettem ilyeneket, bár egyikből sem a legújabb generációt).


Pontosan az aminek lennie kell, egy kényelmes jó autó. Annál semmivel nem több vagy kevesebb.

2022. okt. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Kinek mi a vezetési élmény...

Ez egy kényelmes utazóautó, nem arra való, hogy a Nürburgringen csapassál vele.

2022. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#3 Igazad van a vezetési élmény is relatív
2022. okt. 8. 22:55
 4/14 anonim ***** válasza:
A céges autóm egy skoda superb(alias passat),nekem pedig egy a4em van itthon.Ég és a föld a kettő menetstabilitása, irányíthatósága,volt egy durva mentésem egyszer,amikor elkellett rántanom,majd vissza.Ott elgondolkoztam azon hogy ha ott én a superbbel vagyok ott most fixen égnének a mécsesek.
2022. okt. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
A Passat nagyon jól tudja azt amire kitalálták. Egy nagy, kényelmes, családi utazóautó. Nem a vezetési élményről szól.
2022. okt. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Akkora hülyeség ez a vezetési élmény fogalom. Egy fiatal, 2.0 CRTDI Passatnal szerintem önmagában hatalmas élmény, hogy csendben, hatalmas kényelemben, 6 literes fogyasztással és kellő dinamikával helyet változtatsz vele. Vagy ez miért ne lenne élmény? A kanyarokat nagyon jól beveszi ez is, megállni is megtud, mint minden német autón, komoly fék van rajta.
2022. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
A vezetési élmény nem “hülyeség”, hanem olyan dolog ami az autót és a sportos vezetést kedvelőknek fontos. Rendben van hogy papíron jól megy és jól kanyarodik, csak egy, a környezettől teljesen elszeparált dobozban teszi ezt, semmi játék, semmi visszajelzés, semmi változatosság. Megvan az élmény ebben is, amolyan nyugdíjas élmény, de nem véletlenül nagyon sikeresek a Mazda MX-5, Toyota GR86, Nissan Z típusú autók. Van a sportautó ami vezetési élményt nyújt, meg van a kényelmes autó amit kényelmet ad. 1 voltam.
2022. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 fogalmad sincs mi a vezetési élmény, innentől kezdve kár belemenni a vitába.
2022. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen, igen, tudom :)) Hatalmas élmény a kemény ülésekben ülni, kemény futóművel, a szar utakon.
2022. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezzel csak megint bebizonyítottad, hogy fingod sincs az egészről :D
2022. okt. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!