Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek a felelőssége a kár, ha...

Kinek a felelőssége a kár, ha valakinek odaadom az autómat, és ő sérülést okoz benne?

Figyelt kérdés

Akár nagy, akár kismértékű sérülésről van szó. Mi a helyzet jogilag, illetve mi a helyzet egymás közt kicsiben korrekt módon? Számít-e, hogy ott ültem mellette, vagy a közelben sem voltam? Jelent-e különbséget az, hogy ő akarta-e kipróbálni, vagy az, hogy én kértem meg, hogy vezessen haza az autómmal, mert pl én fáradt vagyok? Ki fizet a javításért?


Szóval azzal, hogy átadom a vezetést valaki másnak, felelősséget akasztok-e a nyakába, vagy pedig csinálhat bármit, akkor is én vagyok az, aki ki fogja fizetni?



2022. okt. 13. 20:47
A kérdező szavazást indított:
Neked, mint autó tulajának kell fizetni a javítást
Annak kell kifizetnie, aki vezetett és okozta a sérülést
Fele-fele arányban való elosztása a költségnek a korrekt
Helyzettől függ. Megengedted hogy kipróbálja vagy te kérted-e meg, mellette ültél-e vagy nem voltál az autóban
10 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Tök egyértelmű. Ki hibázott? A sofőr. Tehát a sofőr fizet.
2022. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
66%
Ha saját hibájából okoz balesetet , nyilván az ő felelőssége, viszont ha belépek jönnek, akkor már egyikőtök sem felelős, csak a biztosító meg a baleset okozója.
2022. okt. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel te vagy a szerződő, így a biztosítási díjad neked fog emelkedni, amit a te dolgod behajtani az illetőn.


De ha mondjuk ő bűncselekményt követ el (pl. közúti veszélyeztetés), akkor téged max. tanúként hallgatnak ki.

2022. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés van és a 3-asnál az igazság, az autó tulajdonosa, pontosabban a KGFB-je fizeti a kárt, nem a sofőr.


ELVBEN meglehet kérni a kár okozóját, hogy a kár összegét fizesse ki a biztosítónak és marad a bonus fokozat, de gyakorlatban ehhez egy nagyon jó fej haver, barát szükséges.


A gépjármű kölcsönadási szerződés létező dolog, bizony ez ki tud menekíteni a kakából, mert akinek oda adtad, vállalja ezt is az aláírásával, hogy instnat ő fizet.


[link]

2022. okt. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyannak élből nem adjuk oda az autót, akiről feltételezzük, hogy nem vállalná a tettei következményeit
2022. okt. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!