Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsi reggel nem indul generát...

Kocsi reggel nem indul generátor és akku csere után?

Figyelt kérdés

Múlt héten volt generátor és akku csere, de ma reggel ismét nem tudtam elindulni. Elfordítottam a kulcsot, "nyögött" egyet a motor és annyi. Műszerfal is kialudt. Mi a fene van most?! Ráköltöttem több mint 100 ezret a genertár és az akksi cserére :/


2007-es Sokda Fabia.



2022. okt. 18. 11:50
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és tegnap 200 km-et levezettem vele.
2022. okt. 18. 11:50
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha valóban ki is cserélték az akksit, akkor az lehet hogy valami éjjel "leszívja". Valami hibás elektronikai dolog.
2022. okt. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ki van cserélve, vadi új "Banner" akku. Viszont kértem kölcsön Volt mérőt és 8.7 voltot mutat.
2022. okt. 18. 11:57
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor vagy nem tölt rendesen, vagy leszívja valami. Azért érdekes, hogy ahol cserélték ott nem mérték meg a töltést. Alap lenne.
2022. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
volt mérve, 14.4 volt körül megy a generátor. Most átvittem haverhoz tölteni az akkumulátort, meglátjuk mi lesz. Jó, hogy mai napra vettem ki szabit, más miatt :/
2022. okt. 18. 12:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ha 9V alatt mértél, akkor azt már lehet, hogy hiába töltöd.
2022. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha a generátor töltőfeszültsége rendben volt, akkor az aksi valamiért csak ímmel-ámmal vette a töltést. Ha a mostani külső töltés után hibátlan az aksi, akkor bizony valami a tudtodon kívül leszívja az aksit...ez általában hibásan működő riasztó, vagy bekapcsolva felejtett rádió teljesen levett hangerővel..

...nagyon ritka(pláne Bannernél) hogy az aksi önfogyasztása valami miatt nagy(ez felújított akkumulátornál fordul elő. Ilyenor egy éjszaka alatt simán letérdel.

2022. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
na havernál kb 60%-nál megáll a töltés, és melegszik az akku elég rendesen. Viszont ütődésnyomokat fedezett fel rajta, szóval leeshetett valahonnan vagy dobálták szállítás közben. Ma viszem vissza és kiverem a balhét.
2022. okt. 19. 08:08
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Azzal csak magadnak fogsz ártani. Sokkal többet fogsz elérni, ha nem vagy tahó kretén, mivel itt a szerelő valószínűleg semmiről sem tehet.


1) Bizonyára nem ő rugdosta, van neki jobb dolga is.

2) Ha valami leszívja az akksidat, az a te saját autód hibája, nem a szerelőé, szóval mégis milyen jogon vonod őt felelősségre, főleg "kiverem a balhét" hangnemben?


Kicsit állítsál már magadon. Ha normálisan odamész, elmondod a problémát és tényleg egyértelmű sérülés látható az akksin, akkor azt garanciába ki tudják cseréltetni. De csak megismétlem, hogy hiába cserélik ki az akksit, az új is tönkre fog menni, ha az autód szar és azt is mélykisülésig meríti. De ha odaállsz púposkodni, mintha te lennél a valaki, akkor jó eséllyel úgy el fognak zavarni a picsába, mint a huzat. Az akksi garanciapapírját valószínűleg a te nevedre írták, szóval mehetsz te garanciát érvényesíteni (nem olyan egyszerű, mint ahogy azt te hiszed), meg utána szerelheted be magadnak is. Én legalábbis tuti elzavarnálak, mondom ezt elsőkézből, autószerelőként.

2022. okt. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Ja meg még annyit, hogy ha kretén vagy, akkor még a garanciától is elbúcsúzhatsz, mert rád fogják majd, hogy te basztad össze, elvégre eltelt 1 hét, bőven volt rá időd és nem tudod bizonyítani, hogy nem te voltál. Ha szorult beléd legalább egy 10-es IQ és értelmes ember módjára tudsz kommunikálni, akkor valószínűleg el tudják simítani.
2022. okt. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!