Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes választan...

Milyen autót érdemes választani olcsó árkategóriában?

Figyelt kérdés

Autót szeretnék, venni. Nőként nem igazán értek hozzá. Így nem tudom hogy olyan 500.000 körüli áron milyet szabad venni.

Lótifuti autó lenne, elmegyek a munkahelyre, esetleg az egyetemre és vissza. Naponta átlagosan maximum 15km kellene mennie, de ezt se mindennap.

Fontos, hogy alacsony legyen a fenntartása is.

Csak pár évig szeretném használni 2-3 évig maximum, amíg el nem végzem az egyetemet, utána cserélném is le.


Milyen márkát, típust ajánlotok, amivel kevésbé lehet befürödni, illetve ha kell, akkor olcsón lehet alkatrészhez jutni.


2022. okt. 19. 08:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
26%
Előttem jól írják, ennyiből csak Swiftet vagy Wagonrt szabad venni, a többi szopóroller lesz. Nem szabad kinézet alapján választani. Én szóltam.
2022. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
52%

Ennyiért még Sviftből is vehetsz ganét bőven. Mindegy milyen márkát veszel, az állapot legyen minél jobb. Ezért kell szakival menni autóért.

Látszik hogy volt-e gazdája, vagy csak hajszolták műszakitól műszakiig.

500-ért max 1.4-es, szívóbenzines kis, vagy középkategóriás autót érdemes nézni. Mindegyik öreg autó lesz, ezért is fontos, hogy volt-e karban tartva. Üveg tető, kabrió, automata váltós, agyonelektronikázott kocsival csak a baj lesz. A puntókkal szokot villanyos gond lenni, golfok, polok jó eséllyel már láttak lakatost ennyi idősen. A rozsdát nagyon figyelni kell, nem szabad megvenni, ha már a lakatoltat is kikezdte a rozsda.

Ilyen közlekedési morál mellett én se vennék sviftet. A wagoner eggyel jobb, ki kell fogni. Az 1 literes C corsa nagyon keveset fogyaszt, a rohadásra figyelni kell és rendszeresen ellenőrizni az olajszintet. Az 1.4-es mpi skoda fabia nem rohad, a motor legyen jó,ne legyen hengerfejes, szimmeringes és bárhová elvisz.

Igazából ennyiért bármelyik tucat tipus jó lehet, tényleg az állapoton múlik, hogy mennyit kell majd költened rá, mert arra számíts, hogy fogsz költeni. Vannak hírhedten problémás motorok, a neten van egy cikk is erről, azokat kerülni érdemes.

Ha lenne még 400 ezred, akkor már lehetne válogatni, de ennyiért csak válságautózás van.

2022. okt. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Miert akkor akarsz venni rosszabb autot amikor futkosnod kell es amikor meg kevesebbett kell majd akkor veszel egy jobbat ... nemertem
2022. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!