Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi használósra régi 25-30...

Napi használósra régi 25-30 éves Toyota Corollát v. W124-es Mercit használnátok azért mert eddig bevált és nem sok gond van velük vagy inkább fiatalítanátok?

Figyelt kérdés
Most egy Corollám van már lassan 10 éve, és gondolkodom egy W124 200D Mercin még mellé. Ezek kicsit amolyan szerelem autók nekem. Van még helyük ezeknek a régi autóknak az utakon? Vagy vegyek egy 15-20 év közöttit ami modernebb?
2022. okt. 24. 22:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs gond vele, használd. A 15-20 évesek nagy része is már esik szét.
2022. okt. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Maradj a Corollánál, vagy direkt akarsz problémát a nyakadba?
2022. okt. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Napi hasznalatra en nem vennek mar ilyen oreg autot. Kivetel ha van otthon ujabb is es a regi autoval csak a kornyeken autozok. Pl munkaba jarasra jo ha fizikai munkat vegzel es nem akarsz piszkos ruhaba az uj autoba ulni.
2022. okt. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Jó a mercinél értem miért nem megy messzebbre, de a corolla szerinted annyira ciki? akkor hülye vagy utolsó. :D :D
2022. okt. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Revolúcióbiológus ***** válasza:
0%
#4: A Corolla már 0 kilométeresen ciki, nem hogy 25-30 évesen.
2022. okt. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a W124 még akkor is menni fog, amikor az emberi civilizáció az utolsókat rúgja ezen a bolygón. Szó nélkül bevállalnék napi használatra egy légzsákos klímás példányt.
2022. okt. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a tényleg már veteránkorú vagy lassan veteránkorú autókkal annyi van, hogy hacsak nem szeded szét egyszer az utolsó csavarig mindenét és cserélsz ki vagy újítasz fel benne mindent is (amelyik autókkal ez történik, elvileg azok sem "olyanok" már mint a gyári, de én nem tudom mert nem vezettem ilyet), akkor folyamatosan lesz mit csinálni rajta. Alapvetően a W124 a többi akkori Mercihez hasonlóan egy eléggé golyóálló konstrukció, az OM601 ami abban a 200d-ben van egy tipikus régi előkamrás Merci motor, ezekre szokták mondani hogy a használt étolajjal is elmegy ha úgy van, de azért inkább ne menjen - ha a minimális karbantartást amit igényel megkapja, akkor tényleg örök élet még így 30+ évesen is. Maga a W124 is még az a jó régi Mercedes, hibátlan összeszerelési minőséggel, elképesztő masszív mindene, a mai alsóbb kategóriás Mercedesek példát vehetnének róla a szinte újkoruktól zörgő belterükkel és csilivili kijelzőikkel amik úgy gyűjtik az ujjlenyomatot mintha muszáj lenne.


Csak a rozsda. Azzal fogsz szenvedni. Ezeket a régi Merciket majdnem mind a rozsda öli meg, a technika túléli az anyagot. Azt javaslom hogy ha te tényleg sokáig szeretnél még egy ilyet megtartani és használni vagy elrakni a jövőnek, akkor amint megvetted vedd kezelésbe a rozsdát, akkor is ha valami csoda folytán egyelőre jól áll az autó. Rá kell szánni a pénzt, de akkor a legnagyobb és szinte egyetlen jellemző problémaforrást kipipáltad egy időre. Persze csak ha minőségi munkát végez a lakatos.

2022. okt. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ezek a dolgok szerintetek mennyire igazak a Corollára? Én egy kategóriásnak tartom tartósságra a Mercivel.
2022. okt. 25. 09:20
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb ugyanaz, a japánok is rohadnak mint a bűn. Talán még csúnyábban is.
2022. okt. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
ja, csak amíg a japánról többnyire a küszöb + sárvédőív rohad le, alatta minden más nagyjából sokáig rendben, addig a merci belülről rohad kifelé, meg a lehető legindokolatlanabb helyeken pusztul el, ajtó kellős közepe satöbbi..
2022. okt. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!