Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hagyják sokan leengedve...

Miért hagyják sokan leengedve az ablakot, mikor otthagyják az autót valahol az utcán?

Figyelt kérdés

Pl. lakótelepeken, vagy boltok parkolóiban gyakran láttam/látom mosatnában, hogy úgy van sok autó otthagyva, hogy az első ablakok félig-meddig le vannak engedve,

Ennek mi az oka? Mi szól mellette, hogy ne húzzuk fel teljesen az ablakokat, ha leálítjuk és otthagyjuk az autót valahol?



2022. okt. 28. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Én simán otthagyom a kocsit tető nélkül is. :D

Ablakot felhúzom azért ha nem látok rá a kocsira.


Az szól mellette hogy ne a 60 fokos kocsiba kelljen visszaülni a 40 fokban.

Így a hidegben nyilván más a helyzet már.



De neked ez miért fáj?

2022. okt. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem fáj, csak érdekelt. Elnézést, hogy meg mertem kérdezni.
2022. okt. 28. 10:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Siettek, és elfelejtették felhúzni. Sajnos 1-2 alkalommal nálam is előfordult, hogy teljesen leengedve hagytam.
2022. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
11%
Siettek és elfelejtették. Rokonom kb. két centit hagyott az ablakon a saját kapubejárójánál egy kisvárosban, még tekerős volt az ablak, valószínűleg egy dróttal benyúltak, hogy letekerjék, és el is vitték a rádióját.
2022. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem forrósodik fel a napon.

Én is le szoktam húzni.

Másik pozitívum, hogy így legalább biztos nem veri be az ablakot a drogos cickány. Értéket alapból nem hagyok a kocsiban, szóval azt nem féltem...

2022. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lusta felhúzni, leállítja és már nem megy az elektromos ablak, nem akar azzal sz/rakodni hogy újra gyújtást adjon rá, ne melegedjen fel annyira stb.
2022. okt. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt ajtonyitas, levett gyujtasnal is fel lehet huzni az ablakot.
2022. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet divat,vagy stílus is.Amerikában volt divat,vagy talán megszokott egy időben,hogy nem zárták be a kocsikat,mondván,hogy senkit nem érdekel más kocsija,mert természetes,hogy mindenkinek van sajátja.

Ezek alapján lehetséges néhány embernél egy olyan kifelé mutatás,hogy az otthagyott lehúzott ablakkal jelzem mindenkinek,hogy nekem a kocsi egy filléres dolog,és én ott merem hagyni így,nem érdekel...közben azért a sportszelet belóg,és messziről lesi

2022. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha annyira durván pofátlanul van nyitvahagyva azért mernek kevésbé hozzányúlni mert gondolják hogy pár méterre van a gazdája.



Engem jobban idegesít ha valaki akkor is bezárja a kocsit, ha mellette beszélgetni száll ki. :D :D :D

2022. okt. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, jön a hűvös idő.

Nemsokára seki nem fogja lehúzni az ablakot. :D

2022. okt. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!