Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magasabb olajszint leszívása...

Magasabb olajszint leszívása olajbeöntő nyíláson keresztül lehetséges?

Figyelt kérdés
Túl lett öntve a motorolaj, körülbelül 4-5 decivel. Legalábbis szerintem ennyivel. Nehéz pontosan megállapítani a nívópálcáról. Próbáltam volna olyan csövet szerezni amit bele lehet dugni az nívópálca hüvelybe, de egyszerűen a 6 mm-se megy bele. Ezért arra gondoltam, hogy talán lehetséges lenne az, hogy beindítom a motort jár 2 percig. A hideg olaj kevésbé folyik jól, bár 5W30 jó minőségű van benne szóval nem olyan, mint a méz nyilvánvalóan, de talán ki tudom onnan szívni többszöri próbálkozásra ezt a mennyiséget. Mi a véleményetek ez lehetséges, csinált már valaki ilyet, vagy bele se kezdjek a folyamatba.

2022. okt. 28. 21:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
61%
Fogod leengeded az egészet, visszacsavarod a csavart és annyit öntesz vissza, amennyit kell.
2022. okt. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, de ehhez kellene sok minden. Olyan helyre állni ahol meg van emelve a kocsi, vagy én megemelem, de nincs semmim hozzá. Olajleeresztő kanna vagy amivel kilazítom a csavart, továbbá tiszta olaj lenne minden. Tudom, hogy hamar lefolyik az olaj, de talán nem annyira hamar hidegen, hogy még ne tudja belőle kivenni 2-3x kísérletre mondjuk ennyit.
2022. okt. 28. 22:28
 3/25 krwkco ***** válasza:
89%

"Magasabb olajszint leszívása olajbeöntő nyíláson keresztül lehetséges?"

Ott nem áll meg az olaj úgy, hogy egy csövet bele tudnál dugni. Összevissza fröcskölődik, beolajozza a felületeket és aztán azonnal lefolyik a karterba.

Ha nem akarod leereszteni az olajat, nincs más megoldás, csak a vékony cső a nivópálca helyére. Mezőgazdasági boltokban lehet kapni különböző átmérőjűeket.

2022. okt. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
3: Azt gondolom nyilván tudod, hogy nem járó motornál akartam, hanem gyorsan a leállítás után. Viszont akkor ezek szerint te azt írod, hogy azt a részt nem "nyakig" ellepi az olaj és abban forog, hanem vastagon, de olajos lesz? Érdekes én nem ezt feltételeztem. Tehát akkor abszolút nem fog maradni olyan mennyiség az alján rövid járatás után, amit leszívhatok. A nívópálca hüvely átmérője 1 cm, viszont vettem 6 mm-est és az is megakad egy rövid bedugás után. Hihetetlen komolyan. Nem hiszem, hogy ettől kisebb átmérőt tudnék venni, de meg fogom próbálni.
2022. okt. 28. 22:45
 5/25 anonim ***** válasza:
Lehetséges. A műhelyben számtalanszor szívtunk így le olajat már. Bármekkora olajálló csövet lehet venni, és fecskendővel vagy szivattyúval lehet a karterból felszívni annyit, amennyit kell.
2022. okt. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 krwkco ***** válasza:

#5

Úgy érted ezt, hogy az olajbetöltő nyilástól indulva, az olajjáratokon keresztül le lehetett vezetni a csövet a karterig?

2022. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is egyszer tulment, elvittem szervizbe, ott a nivopalca helyen dugtak be egy slagot. Mennyivel ment tul? Ha 1 litertol kevesebb (akkora tavolsag mint a min es max kozotti resz) akkor en nem foglalkoznek vele. Masfel litert mar en is leszivnek az mar kinyomhatja a szimeringeket.
2022. okt. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
40%

Azt meglesem, hogy a beöntőnél hogyan lesz leszívva, ha még sikerül is irgalmatlan nagy szopás…


7-es jót mond, nívón keresztül szívjátok.

2022. okt. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
27%
Mennyire magas? fél centi még belefér az nem gáz, majd kifolyik a tömítés-szimeringeknél. De ha nagyon magas az veszélyes mert felér a főtengelyhez ami fel fogja habosítani és nem lesz elégséges a kenés. Amúgy igen fecskendő és slag és ki lehet szívni de nem a beöntőn hanem a nivó pálca helyén.
2022. okt. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%

#5 vagyok


Figyelmetlenül olvastam el. A beöntőnél nem lehet leszívni. A nívó pálca helyére lehet bedugni a slagot, már amelyiken van nívó pálca.

2022. okt. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!