Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magasabb olajszint leszívása...

Magasabb olajszint leszívása olajbeöntő nyíláson keresztül lehetséges?

Figyelt kérdés
Túl lett öntve a motorolaj, körülbelül 4-5 decivel. Legalábbis szerintem ennyivel. Nehéz pontosan megállapítani a nívópálcáról. Próbáltam volna olyan csövet szerezni amit bele lehet dugni az nívópálca hüvelybe, de egyszerűen a 6 mm-se megy bele. Ezért arra gondoltam, hogy talán lehetséges lenne az, hogy beindítom a motort jár 2 percig. A hideg olaj kevésbé folyik jól, bár 5W30 jó minőségű van benne szóval nem olyan, mint a méz nyilvánvalóan, de talán ki tudom onnan szívni többszöri próbálkozásra ezt a mennyiséget. Mi a véleményetek ez lehetséges, csinált már valaki ilyet, vagy bele se kezdjek a folyamatba.

2022. okt. 28. 21:25
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

No megpróbáltam az én hatalmas ötletem, de hát ugye valóban nem igazán van ott olaj. Körülbelül 2 percig járattam, utána leállítottam gyorsan letekertem, de gyakorlatilag semmit se tudtam kiszívni belőle. #8-nak tehát nagyon igaza van, meg aki előtt írta, hogy ez így nem nagyon lehetséges:


#7 #9: Olyan 5 decivel van több benne, többel nem lehetséges. Mivel 5 literes volt a kanna és 4,3 liter-t kér a motor, és a flakonban az alján még 1 deci biztosan van, szűken talán 2. Viszont én nem merek vele így járni. Most venni fogok akváriumcsövet az jó vékony 3 mm-es és azzal fogom leszívni, ha nem jön be a történet akkor marad valami szerelő.


Köszönöm szépen mindenkinek a segítő szándékot!

2022. okt. 29. 14:41
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
5 deciert ekkora felhajtas felesleges, anyyival nekem is tul van toltve es jarok vele. Semmit nem fog csinalni az az 5 deci.
2022. okt. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Olajbeontovel ne probalkozz, vagy a slaggal at szeretned furni a dugattyukat hogy lejuss a karterhoz? Akkor mar koss a vegere egy harcsat hogy mikozben logatod le, kozben at tudja ragni a blokkot hogy lejusson.
2022. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

#12: Lehetséges, hogy igazad van és nem lenne belőle semmi. Azonban az ördög nem alszik és inkább leengedem a maximum jelzésig.


#13: Nem rossz ötlet, de meghatározhatnád a harcsa pontos fajtáját, hosszát és tömegét, valamint a nemét is gondolom a nőstény harcsa jobban szív!

2022. okt. 29. 15:16
 15/25 anonim ***** válasza:
13 vagyok, mindegy milyen harcsa, csak jok legyenek a fogai mert ragnia kell, eloszor a butykos tengelyt, ha ez megvan akkor a dugattyut, hajtokart, fotengelyt, de lehet meg a henger falat is. Ha nincs harcsa, akkor egy furesz fogu halat is a slag vegere kothetsz.
2022. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 krwkco ***** válasza:

"Most venni fogok akváriumcsövet az jó vékony 3 mm-es és azzal fogom leszívni"

Gyógyszertárban lehet kapni 50 mililiteres fecykendőt. (Sajnos nagyobbat nem.) Vegyél jó hosszú csövet, hogy a külső végét lefelé, jó mélyre tudd hajlítani. Akkor talán az első szívás után elindul a folyás, de legalábbis nem folyik vissza.

2022. okt. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ha leveszi az olajbetöltő sapkát, fog egy fújó pisztolyt amit rádug kompresszorra, majd egy minimális levegőt (0,1-0,3 bar) nyomást belefúj úgy, hogy rongyot teker a fújató vég köré akkor a levegő nem csak a szabad térbe távozik, hanem valamennyi bejut a karterhez, amivel meg tudja indítani az olaj folyását.

Ha túl nagy a nyomás, kijöhetnek a szimeringek a túlnyomástól.

2022. okt. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

#15: Tovább gondoltam a dolgot és csak a törpeharcsa jöhet szóba, hisz más fajta nem fér bele a nyílásba!


#16: Vettem pár napja egy olajleszívó pumpát, ezzel nincs gond. Maga a tömlő sajnos túl vastag volt (pedig lemérettem) és nem ment bele a nívópálca hüvelybe. Elmentem vettem vékonyabb tömlőt, de az sem ment normálisan bele. Emiatt lesz most a 3 mm-es, aminél csak annyi a para, hogy az a vége ami a tartályba megy kicsit hézagos lesz szóval azt majd valamivel ki kell majd bélelnem, bár lehet annyi is elég lesz, ha befogom a végét, de az azért eléggé véleményes megoldás.


#17: Ez nagyon jó terv, csak nincs fújó pisztolyom és kompresszorom. Továbbá nem csinálnék ilyen "kitudjaműködik"-e de legalább "nem valamibiztonságos" verziót.

2022. okt. 29. 18:49
 19/25 anonim ***** válasza:
Olajleeresztő csavarnál kell leengedni ez a legegyszerűbb kb. semmi nem kell hozzá, egy parkolóban is meg lehet csinálni. Emelő kell meg egy villáskulcs, meg bármilyen doboz amit aláraksz. Nem kell az egészet kiengedni csak azt a fél litert amit írtál. Mondjuk igaz kocsitól függ mennyire hozzáférhető helyen van a csavar. Az enyémhez pl. még emelés nélkül is hozzáférek, ki tudom tapogatni a csavart. Azért szoktam rajta emelni hogy az olajosbödön jól aláférjen. Meg le lehet rakni alája kartonpapírt, rongyokat, az megfogja a félrement olajat és nem a szabadba távozik.
2022. okt. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
De ha kipróbálod azt a 3mm-es csövet, írd már meg hogy sikerült-e, kíváncsi vagyok. Itt ugye az lehet a kérdés hogy az olajszívó pumpáddal elő tudsz -e állítani akkora szívóhatást ami azon a vékony csövön keresztül kiszívja az olajat. Ill. szíváskor a cső fala nem-e horpad be, elzárva az olajáramlás útját, ez nyilván a cső falvastagságától és a cső rugalmasságától függ (meg persze a szükséges nyomástól).
2022. okt. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!