Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban kerülhet ennyibe egy...

Valóban kerülhet ennyibe egy vezérlés csere?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Előre leszögezem, hogy még csak egy szerviztől kértem ajánlatot, de gondoltam megkérdezem itt is, hogy egy opel astra g 1.6 16v-re (2005-ös évjárat) normális a közel 150.000 forintos vezérlés csere ár? Nem sajnálom rá a pénzt, de szerintem is és más szerint is soknak tűnik főleg, hogy autó webshopokba nem kerülnek sokba a vezérlés készletek. Köszi a válaszokat.

2022. nov. 3. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

igen reális lehet

Ha normális szervíz, akkor nem rakja rá a legsz*rabb szíjakat meg vízpumpát, cserébe nem is kell tartani attól, hogy időnap előtt elszakad

2022. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Márpedig ez nagyon sok.

Nem igen több az anyag ár 40 ezertől és nem kell egy műszak hogy megcsinálja.

100 ezret keres egy nap alatt???

2022. nov. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Ha szíjas a vezérlés, akkor sok, ha láncos, akkor reális is lehet.
2022. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%

Nekem elég soknak tűnik.

Ha egy tételekre bontott árajánlatot kérnél, akkor áttekinthetőbb lenne.

2022. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Számlával, garanciával, gyári minőségű alkatrészekkel szerintem rendben van. Utángyártott alkatrészekkel, feketén sok.

2: Ha legális szerviz, akkor az közel sem 100000 Ft nyereség. Eleve ebből 27% az áfa. Ha nem egyszemélyes műhely, akkor fenn kell tartani a teljes személyzetet, bért, járulékot fizetni. A műhelynek komoly rezsiköltsége van, különösen most. Az műhely és az eszközök árának meg kell térülni, ami sok-sok millió Ft, és ezek karbantartást is igényelnek. Ezen kívül a cégnek is nyilván kell nem keveset adózni. Ha ezeket mind levonod, nem is marad olyan sok. De ha egyszemélyes a műhely, akkor is jó, ha ennek a fele megmarad. Napi 50000 Ft-ot pedig lassan bármelyik jó szakmunkás meg tud keresni.

2022. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Keress egy másik szervízt ha ez az ár sok. Lehet az óradíj nagyon magas ennél a szervíznél.

Az alkatrész lenne olyan 45-80 márkától függően. A maradék forint az pedig óradíjnak sok.

2022. nov. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy normális vezérműszíj készlet 60k körül van. Görgő, vízpumpa, termosztát, szíj. Minden, amit ilyenkor cserélni illik.

Egy ma általános nettó 15k rezsióradíjjal ennyi a vége.

2022. nov. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Reális ár.
2022. nov. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!