Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova vigyem az autómat kötelez...

Hova vigyem az autómat kötelező szervizbe?

Figyelt kérdés
Az év elején vettem és már csak a 12 éves rozsdára vonatkozó garancia érvényes. Ha nem márkaszervizbe viszem akkor ez elvész? Valahol azt olvastam, hogy igen, máshol azt írják, hogy nem.

2022. nov. 4. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Jobban jársz a márkaszervizzel. Ne kockáztass.
2022. nov. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én inkább elolvasnám a szerződésben a garancia feltételeit.
2022. nov. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ide is nyugodtan ki írhattad volna amit privátban küldtél, de szerintem ebben az esetben inkább a szervizben kéne megkerdezned, hogy él-e még a garancia. A szerződést pedig le tudod fordítani Google lens-el.
2022. nov. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:

"már csak a 12 éves rozsdára vonatkozó garancia érvényes"

Meg kellene nézned vagy emelőn nézetned, hogy most hogy áll az autó. Kell-e már most a fényezést javíttatni. Akkor a legkisebb hibával is jelentkezz egy szervizben és lesz tapasztalatod, hogy hogy működik a garancia a valóságban a Te márkádnál.

Vagy ha esetleg már vannak kis pörsenések, amit még nem javítanak, akkor érdemes még szakszervizben 1-2 évet szervizeltetni.

Az én személyes tapasztalatom: Ford. 7 éves korában megjelent az autó alján a rozsda. 3 napig nem volt autóm emiatt. Előre borravalót adtam a műszakvezetőnek, hogy felügyelje a műveleteket. Voltaképpen ezt kértem, hogy fényképezzen le minden állapotot és ezért előre adtam egy kisebb összeget. 3 év múlva megint előjött a rozsda ugyanott.

De ez az én egyedi esetem. Más autónál előfordulhat, hogy komolyabb mértékű lesz a gyári festés hibája és jól sikerül az utánfestés.

2022. nov. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!