Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 hónapja cserélték a lambdasz...

2 hónapja cserélték a lambdaszondát, most ugyanúgy ugrál a fordultszám és nem megy az autó, de miért?

Figyelt kérdés

Az volt a baja, hogy mikor indultam volna, nyomtam a gázt és nem ment az autó csak 30-al, a motor pörgött csak, nem ment vissza a fordulat, majd ha igen akkor ugrált.


Villamossági szakembernék volt, kicserélte a lambdaszondát, utána semmi baja nem volt. Most valamelyik nap kiírta a motorhiba jelet, majd nem sokkal rá elkezdte ezt megint csinálni.


Ez mitől lehet?


Nissan micra, 2003, 1.0 motor


2022. ápr. 28. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

"Az volt a baja, hogy mikor indultam volna, nyomtam a gázt és nem ment az autó csak 30-al, a motor pörgött csak"


Ez inkább olyna, mintha csúszna a kuplung


" Most valamelyik nap kiírta a motorhiba jelet"


Rá kell olvasni

2022. ápr. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A motor akkor is pörög, ha az autó nincs sebességbe, csak beindítom és a fordulatszám felmegy és nem akar normál alapértékre visszamenni.


Ki lesz, csak nem értem hogy lehet ugyanez a baja, ha meg lett csinálva

2022. ápr. 29. 08:26
 3/3 krwkco ***** válasza:

Azt írod, hogy üresben is pörög. És sebességbe rakva, felengedett kuplunggal is nagy a fordulat, de az autó sebessége nem ennek megfelelő.

Ez két egymástól független hiba. A második oka a csúszó, kopott kuplung, ahogy 1-es írta.

És ha a motor fordulata üresben, gáz nélkül magas, azt nem a lambdaszonda okozza. Valahol több levegőt kap, mint amennyit kellene. Alapjárat szabályzó motor, repedt kartergáz visszavezető csövek, kopott pillangószelep-tengely vagy nyitott állapotban megragadt PCV szelep.

És lehet még egy harmadik hiba is, mert ettől a kettőtől nem gyullad ki a motorhiba jel.

Feltéve, hogy bowdenes gázpedálja van és jól írtad le a jelenségeket...

2022. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!