Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kötelező biztositasnál ez...

Kötelező biztositasnál ez hogy van?

Figyelt kérdés
Auto kötelező biztositasnál amikor évforduló van, és új biztositast akarok kötni, másik biztosítónál, akkor kell írni valamit az előző biztosítónak, hogy szeretném megszuntetni az ideji szerződést, egy másik uj kedvezőbb biztosítás miatt? Vagy csak simán megkotom az újat, és automatikusan a régi lemondódik?
2022. nov. 6. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Megkötöd az újat ők pedig értesítik a másikat és megszüntetik.
2022. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Érdemes elküldeni egy felmonódlevelet, legkésőbb november 30-án (ha dec. 31-én lejáró évfordulód van)


EGy csomó weboldalon (biztosításközvetítők, biztosítók) van erre mintalevél. Pl itt is:

[link]


Lehet, hogy létezik az, amit az 1-es ír, de én már n+1x váltottam biztosítót, és az a tuti, ha felmondod írásban.

2022. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Unión BIZTOSÍTÓNÁL vagyok. Sima email kell nekik az email címekre?
2022. nov. 6. 12:31
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

semmit nem kell küldened

az interneten megkötöd az újat a netrisk vagy a biztosító.hu-n és a többit intézik

2022. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ott van a weboldalukon, 3-as!


[link]


"Kötelező biztosításod felmondását írásban, aláírásával ellátva, a szerződés számának és a jármű rendszámának feltüntetésével Neked kell bejelentened jelenlegi biztosítódhoz. A felmondás csak akkor hatályos, ha az a biztosítási évfordulót legalább 30 nappal megelőzően beérkezik a jelenlegi biztosítóhoz.

Abban az esetben, ha a Biztosítónál rögzített e-mail címről küldöd meg a felmondást, kérjük, hogy beszkennelt vagy lefotózott, aláírt példányt is továbbítsd. A dokumentumokat ne felejtsd el aláírni!

Elérhetőségeink:

Postafiók cím: UNION Vienna Insurance Group Biztosító Zrt. 1380 Budapest Pf. 1076.

e-mail: ugyfelszolgalat@union.hu

Fax számunk: (06-1) 486-4390"

2022. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Le kell mondanod a régit, amire az évforduló előtti 30. és 60. nap között van lehetőséged. Indokolni nem kell, hogy miért, semmi közük hozzá.
2022. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
ha interneten köti nem kell küldenie semmit mert az alkusz cég intézi
2022. nov. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

7: aztán ha elsinkófálják, akkor úgy járt......


Az a biztos, amit én mondok fel.

2022. nov. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Unionnál voltam 2 éve. Én nem mondtam fel, intézte az alkuszcég.


#8 akkor megszűnik a szerződés díjbefizetés elmulasztása miatt asszem 60 nap után.

2022. nov. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: de behajthatják a 2 hónap fedezetlenségi díjat...
2022. nov. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!