Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a megoldás, ha kicsúsztam...

Mi a megoldás, ha kicsúsztam a 30 napos felmondási időből a kötelező biztosítómnál, de váltani szeretnék?

Figyelt kérdés

Első autóm van, első biztosításom volt, nem tudtam és nem olvastam, hogy 30 nappal a forduló előtt fel kell mondani, hogy az új biztosítás, amit kötök/kötnék érvényes legyen.

Ha megkötöm az újat és a régit "csak nem fizetem be", akkor megbüntetnek vagy autómatikusan megszűnik és az új lesz érvényes? Csak, mert pár éve a páromnak ezt tanácsolta egy biztosítós (más okból kellett volna váltania, nem mint én)



2022. okt. 29. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Beszélj velük, többet segítenek mint itt.
2022. okt. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem fizeted ki, akkor megszüntetik a biztosítást, de attól még a ki nem fizetett összeget ugyanúgy ki kell fizetned, plusz rárakják a késedelmi díjat is.


Szerintem is hívd fel őket. Elméletileg semmilyen lehetőség nincsen felmondani az érvényes szerződést, de ha szerencséd van, akkor valami normális megértő ügyintézőt fogsz ki, aki tud segíteni. Ilyen szolgáltatóknál mindig léteznek kiskapuk, amikről az ügyfél nem tud és nem tudja kihasználni, de az ügyintézők ismerik őket. Szóval ha szerencséd van, akkor megszüntetik.

2022. okt. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Addig nem is tudsz kötni újnál, amíg a réginél vagy. Visszadobják.

Hívd fel őket. Elmondod így, ahogy ide írtad, nem figyelted a 30 napot, tudnak-e valami megoldást ajánlani. Sokat emeltek, azért váltanál? Ha igen, ezt is mondhatod. Kötbért érvényes szerződés felmondásakor fizetni kell, gondold végig, hogy még azzal együtt is megérné-e a váltás.

2022. okt. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Amikor én pár éve egyszer elfelejtettem befizetni az aktuális díjrészletet, és megszűnt a biztosítás, egy független alkusz azt mondta, ilyen esetben csak ugyanott köthetem újra.
2022. okt. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Még egy olyan megoldás van, hogy üzembentartóit írsz valakivel. Ha sokat kellene fizetni.
2022. okt. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Egy időben nem lehet 2 biztosítás egy járműre. Akkor működne amit írtál, ha előbb megvárod amíg a régit felmondják díj nemfizetés miatt. Akkor viszont ott lesznek a fedezetlenségi napok, és az elmaradást is behajtják késedelmi kamattal együtt, és valami olyasmit is hallottam, hogy ilyenkor csak a régi biztosítóhoz tudsz visszamenni (bár nem néztem utána hogy ez igaz-e).

Vagy jövőre váltasz, vagy valamelyik családtaggal csináltok egy üzembentartóit. Utána meg vissza.

2022. okt. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat :)


#3: igen, sokat emelték, 16 ezer forinttal lenne több (relatív kinek mi a sok, nekem az)

2022. okt. 29. 10:35
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Semmit nem tudsz tenni. Befizeted és egy év múlva jobban figyelsz erre.

Ha nem fizeted be, megszűnik. De attól még a díjat rád fogják verni + a késedelmi kamatot. Továbbá ha nem tudod hogy pontosan melyik napon szüntetik meg, még fedezetlenségi díjat is fizethetsz. A biztosításod nem ügyfél általi felmondással, hanem díjnemfizetéssel szűnik meg. Ez külön büntető tétel lesz ha megkötöd a következőt.

Tehát sokkal rosszabbul jársz, mintha lenyeled azt az évi 16e Ft-ot.

2022. okt. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 pekkay ***** válasza:
csaladon beluli/egyenasagi rokoni uzembentartoi valtas. 6e ft az okmanycsere koltsege.
2022. nov. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!