Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ezzel a kuplunggal meg lehet...

Ezzel a kuplunggal meg lehet kockáztatni egy Budapest-Prága utazást?

Figyelt kérdés

Néha (minden 10. alkalommal) nem veszi be az egyest a sebváltó, ilyenkor kettesbe kell váltanom és utána veszi be az egyest.

Emellett magasan fog, kicsi holtjátékkal, de az már olyan egy ideje, inkább attól félek, hogy beragad az egyik sebességbe és onnantól kezdve se ki se be. Ez még kibír vajon egy Budapest-Prága odavissza utat?



2022. nov. 6. 18:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen
2022. nov. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És kb mik lehetnek azok az előjelek, mikor már számítani lehet arra, hogy a közeljövőben beragad valamelyik sebességbe vagy tönkremegy más módon?
2022. nov. 6. 18:37
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Úgyis meg fogod győzi magadat, hogy kibírja, mer' a szerelő csak három hét múlva érne rá, meg majd óvatosan mész, meg ez most fontos vón', utána rögtön megcsináltatod...
2022. nov. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

Jaj istenem itt a gyik-n soha nem lehet megúszni a hozzád hasonló személyeskedő bunkókat? Szerinted miért írom ki a kérdést, mert kíváncsi vagyok, hogy nálam jobban hozzáértő embereknek mi a tapasztalata.

2022. nov. 6. 18:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs hogy beragad... kuplung nélkül is ki lehet venni sebességből...


Én sokszor nem is kuplungolok amikor közelítek egy piros lámpához.

Egyszerűen kicsit megnyomom a váltókart fel/le (épp amerre az üres van) ráteszem a lábam a gázra és egy nagyon pici lehelletnyi gázadással szépen kijön sebességből....


Berakni szintén be lehet kuplung nélkül menet közben sebességbe, csak ahhoz már gyakorlat kell.


Egyedül az elindulás necces :D

1-esbe kell indítani az autót....

Így jöttem haza amikor elszállt a bowden.

2022. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 Nekem egyik ismerősöm mondta egyszer, hogy betud ragadni a kuplung így, és akkor már csak emelve lehet vontatni.

Néha én is kitudom venni sebességből kuplung nélkül, elég minimális energiával megnyomni a váltókart, de ezt csak akkor szoktam, ha nem jár az autó és parkolásnál üresbe tenném és elfelejtek kuplungot nyomni :D

2022. nov. 6. 19:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyilván necces, valsz megúszod. Ha viszont félúton meghal az extra szívás.
2022. nov. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a kuplunggal van itt gond, hanem csak ki van kopva a váltót működtető rudazat Gondolom ha üresben megmozgatod, akkor érezhetően nagy a lötyögése ahol nem mozgat semmit. Kulpung meg, hogy fenn fog az egy dolog, az összes eddigi autómon egészen fenn fogott, még azon is amelyiken én cseréltettem kuplungot.

Nekem is csinálja az Octavia, hogy időnként alig bírom 1-esbe tenni, és lötyög a váltókar, valószínűleg nem is húz eleget oldalra, és azért veszi nehezen. Ha kuplung gondja lenne, és nem emel ki akkor reccsenne, esetleg kúszna is sík úton. De hugomék zafirájában is nemrég persejeztem a váltókar gömbjét, és nekik is ugyanígy nehezen lehetett 1-est kapcsolni.

2022. nov. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#5 szinkronvaltos autot nem valtunk kuplung nelkul, ez nem tolokerekes… lehet, de csak artasz vele, sok autonal egyaltalan nem lehet rendesen kuplung nelkul valtani mert ha be is veszi vagy ugrik egyet vagy reccsen egyet …
2022. nov. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Kivéve ha épp akkor váltasz, amikor a motor fordulatszáma megegyezik a kerék fordulatszámával, nem?
2022. nov. 7. 11:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!