Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ereszti a schwalbe a...

Kr1ssz kérdése:

Miért ereszti a schwalbe a benzint?

Figyelt kérdés
Már nyáron is egyszer megcsapta az orromat a benzinszag az udvaron és akkor teljesen elfolyt a benzin. Mindig elzárom a csapot. Vettem új csapot. A gázcső normálisan rávan dugva mindkét végén. A benzinszint tökéletes. Az úszó nem lyukas. A tűszelep normálisan működik, a tömítés a helyén. Ha rossz lenne az úszóház tömítése akkor sem volna szabad elfolynia csak ha felakad az úszó de akkor orrán-száján fújná a benzint. A csap alá benyúltam mélyen hátha nedves de nem. Egyszerűen nem tudok rájönni miért csepeg el éjjel zárt csap mellett, a réginél meg az újnál is. A karbi alján gyöngyözik a benzin mindig, alatta meg piros tócsa van a blokkon. A csap forgós tömítése lenne rossz a csapokban vagy nem értem, rendes x-aktát lehetne nyitni rá.

2022. nov. 8. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy az üzemanyag útját betekered konyhai törlőpapírral...a tank aljától a karbi aljáig. Elzárod a csapot, és meglátod. Ha megteheted óránként nézd meg a papirokat. Ahol benzines, ott lehet valami. Én a megkemányedett mipoláncsővel szívtam meg. Újat vettem, finom puhát, na akkor megszűnt a szivárgás.

Bár mindent felsoroltál, alapos vagy, de a benzin furmányos, valahol szökik.

2022. nov. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az nem lehet hogy amikor berakom a csapot túlságosan meghúzom a kart és tönkrevágom a tömítést vagy a záró forgóműanyagot?
2022. nov. 8. 17:31
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt is csak érzéssel kell elzárni.
2022. nov. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vagy a benzin megeszi pár hónap alatt a műanyagtömítést mert bóvli.
2022. nov. 8. 18:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lyukas a tank. Schwalbekon elég gyakori probléma ez, főleg hogy elzárod a csapot és a benzin eltűnik mégis. S51-em van valami hulladék régi csappal az ezer éves tömítéssel benne, de nekem nem folyik, szóval nálad se a csapnál lesz gond szerintem.
2022. nov. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagy pedig a karbiban valami nem stimmel és időnként állóhelyzetben nyakik önti magát amit nem tartok valószinűnek. Akárhányszor szétszedtem a karbit mindig jó volt a benzinszint. A csap alatt és mellett száraz, viszont csak abból az irányból jöhet a benzin ha lyukas a tank mivel a folyásirány arra van. Hogy lehet gyakori az hogy eltünik a benzin a schwalbeban nem értem.
2022. nov. 8. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!