Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltós autóval...

Automata váltós autóval hogyan lehet emelkedőről elindulni, hogy ne guruljon hátra?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy gáz, de még sosem vezettem automata váltós autót (sem elektromosat), szüleim ősrégi opel astráját használom nagyritkán. Az emelkedőről elindulást úgy értem, hogy ha pl. kanyarodnék ki valahonnan és kicsit feljebb van az út, akkor manuálisnál a kuplungot kicsit felengedve lehet megtartani az autót, de automatánál ha elengedem a féket akkor egyből hátragurulna, ami nem túl jó, ha ott van már mögöttem valaki 10cm-re.

Ilyenkor kézifékeztek, mintha leparkolnátok? Van van valami egyéb megoldás?


2022. nov. 13. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Ha van benne visszagurulás-gátló rendszer, akkor semmi teendőd nincs, az elektronika intézi.


Amiben nincs, abban az automata magától elkezd kúszni, ez általában elég ahhoz, hogy megtartsa az autót. Ha nagy az emelkedő, akkor gázadás mellett engeded ki a féket/kéziféket.

2022. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az automata kocsinál, akárhány éves is, a kúszás miatt nem kell aggódni. Ha túl meredeken állsz,nakkor sem gurul vissza, mert a lábad átteszed angázra, az alatt alig mozdulnaz autó hátra.


Az igazán új autóknál, már van visszagurulás gátló

2022. nov. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elengeded a féket és lassan nyomod a gázt rögtön. Nem fog visszagurulni. Az automata autó ebből a szempontból h.lyebiztos. 😃
2022. nov. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!