Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az elektromos versenyautóknak...

Az elektromos versenyautóknak ez az űrhajószerű "motorhang" kamu vagy valós? Ha utóbbi akkor mi okozza ezt?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=IkNX3OZLZi8&t=28s


Tudtommal az áramnak nincs hangja. Mégis búgnak ezek a kocsik. Nem tudom hogy ez a szurkolóknak szól vagy van technikai magyarázata, hogy így szóljon.


Mondjuk a Taycan-nak is van egy alap futurisztikus hangja:

https://www.youtube.com/watch?v=MZbkHULwwO4

Ha ez alapján kellene eldönteni, akkor azt mondanám, hogy kamu, de a fenti versenyautó mégis irreálisan hangos, de létezne, hogy csak azért, hogy nézőcsalogató legyen?



2022. nov. 15. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Én már mentem elektro autóval , de egy csepp hangja nincs .

Ezeket nem tudom , de lehet nekik alapból ilyen hangjuk, vagy kamu.

2022. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Azért van ilyen hangjuk, hogy észrevehetöek legyenek. Eredetileg hangtalanok lennének, csak ez nagyon balesetveszélyes, egy gyalogos nem érzékeli az autót, ezért kötelezövé tettek egy generált hangot.
2022. nov. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Az elektromos kerékpárokra, rollerekre is kötelezővé kellene tenni, hogy működés közben figyelmeztető hangot adjanak ki.

Észszerű döntés volt az elektromos autókon a hanggenerátor.

2022. nov. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

"Tudtommal az áramnak nincs hangja. Mégis búgnak ezek a kocsik."

Egy villanymotor sem hangtalan. Kapcsolj be egy porszívót, turmixgépet! Vagy szállj fel egy villamosra, metróra, vonatra! Semmi hangot nem hallasz?! Az elektromos autóban is van mechanika, forgó, mozgó, súrlódó, gördülő alkatrészek. Ezeknek mind van hangja.

2022. nov. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%

#4:a porszívó, turmixgép kefés motorok, tehát pont nem jó példa.


Az egyenáramú villanyrollerek, kerékpárok, autók kefe nélküli elektronikus vezérlésűek(pólusváltósok)


Ezért született az az előírás, hogy a csendes villanyjárműveknek jellemző,hallható hangot kell kiadni.

2022. nov. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Formula-e-nél például az egyenes fogazású fogaskerekek az erőátviteli láncban (lásd: személygépjármű váltó rükverc fokozata). Ugyanez az Porkénál is.


Személygépjárműnél szerintem az inverter és a motor tud zajt kelteni. A motor ma már kevésbé, mert nagyon jó hatásfokkal dolgoznak, nincsenek durva belső veszteségek. Regeneratív fékezésnél és nyomatékos gyorsításnál szoktak vinnyogni.


Az igazán király hangja a HÉV-ek vezérlésének van: csitt csatt klikk klakk

2022. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Na pont a versenyautóknak nem kell hang, minek is legyen hangjuk.
2022. nov. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne hangja az "áramnak". Az áramjárta vezetőnek elekromágneses tere van. Minél nagyobb az áramerősség, annál erősebb ez az elektromágneses tér is. Ha több kábel megy egymás mellett, ezek a terek hatnak egymásra. mozgatják a kábeleket. Nem nagyon, elég csak pár század milliméternyit, már megvan a hangod, amit keresel. Mivel ez pályaversenre felkészített kocsi, amiben minden gramm számít, a zajszigetelést is kihagyhatták, mert ide felesleges. A videón szereplő típus konkrét paramétereit nem ismerem, de valószínűleg külön motorok hajtják az első és hátsó tengely kerekeit, mert eléggé "kétszólamú" ez a hang, és a változó tapadási viszonyoktól és a kanyarok sugarától függően szétcsúszik egymástól a két hang. (ívben az első kerekek mindig hosszabb utat tesznek meg mint a hátsók)


A mesterséges hang a videókban amúgy sem játszik. Az csak bizonyos sebességig, 20 km/h.-ig kell hangot sugározniuk, de itt nem nagyon láttam 20 km/h alatti tempót.

2022. nov. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha elmegy mellettem lassan (10-30 km/h) egy Tesla vagy valamilyen hibrid, akkor minimális zajt hallok, de pl. egy VW ID.4 szokott a közelemben elhaladni és az markáns hangot ad ki. Nem tudom, hogy ez generált hang-e, illetve, hogy kikapcsolható-e, de zajosabb mint az előbbiek.
2023. máj. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!